Luka Modrić zaludeo Italijane: "Stao je uz aut-liniju i sve promenio"

Milan je pobedio Torino u prvom kolu Serije A, a veliki deo zasluga za trijumf na startu takmičenja pripisuje se Luki Modriću Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: STUDIO FOTOGRAFICO BUZZI SRL / imago sportfotodienst / Profimedia

Reprezentativac Hrvatske Luka Modrić (40) rešio je da ostane u Milanu, a koliko iskusni fudbaler znači ovom klubu najbolje govore komentari italijanskih medija. Iako ovaj klub nije uspeo da obezbedi plasman u Ligu šampiona, a bio je na korak od uspeha, jasno je kakvi su ciljevi za narednu sezonu, a očekivanja su da će ostanak Luke Modrića samo pomoći na putu ka povratku u elitu.

Italijanski mediji pišu hvalospeve o Luki Modriću, iako je Hrvat u poznim igračkim godinama. Kako se u tekstovima navodi, igra Milana je promenjena zahvaljujući njemu, odnos snaga i kontrola nad igrom potpuno su pod komandom bivšeg igrača Real Madrida. Serija A je počela, a Milan je na gostovanju Torinu slavio 2:1, a kako se navodi, razliku je napravio Modrić.

"Presudan je bio Amorimov dvostruki taktički potez. Ulaskom Modrića i Rabiota utakmica se prelomila", piše u tekstu "Corriere della Sera".

I tu nije bio kraj hvaljenju kapitena reprezentacije Hrvatske. "Preuzima glavnu reč praktično čim stane uz aut-liniju, dok čeka ulaz. Deli fudbalske lekcije i čita igru, kao i obično. Samom njegovom pojavom Milan je otišao od nule do dva gola", piše ovaj medij.

Šta su drugi italijanski mediji pisali o Modriću?

"SportMediaset" je Luki Modriću dao ocenu 6,5, a posebno je važno istaći da je Hrvat na teren ušao u 56. minutu, pa je njegov tim već u 64. stigao do prvog gola. "I bez ičega posebno spektakularnog, samom njegovom pojavom na terenu Milan je u trenutku zabio dva gola", napisali su.

Bonus video: 

This browser does not support the video element.

Priča za medalju; Nemanja majdov Izvor: MONDO