Još nije vreme da se Jovetić vrati u Partizan: Potpisao za novi tim, igraće i u 38.

Stevan Jovetić odbio je ovog leta još jedan poziv Partizana i ostao na Kipru, gde će igrati bar još sezonu Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: MN Press/M.Rašić

Crnogorski veteran Stefan Jovetić (36) nastaviće karijeru na Kipru, jer je potpisao za tamošnji AEL iz Limasola, objavio je kiparski portal "Balla". Bivši igrač Partizana napustio je Omoniju posle dve sezone, 66 odigranih utakmica i 16 golova i ipak se neće ostvariti želja navijača crno-belih da se "Pujo" vrati u Humsku.

Ljubimac Grobara otišao je iz Humske još 2008. kao jedan od najvećih talenata u novijoj istoriji kluba i ostvario veliku karijeru, nastupajući za Fiorentinu, Mančester siti, Inter, Sevilju, Monako, Hertu, Olimpijakos... Od 2024. godine je na Kipru i tamo će i ostati bar do sledećeg leta. U novembru će napuniti 37 godina.

Jovetićev novi tim je prošlu sezonu završio na osmom mestu kiparskog prvenstva, a trener je Hugo Martinš, Portugalac, dok je zamenik kapitena srpski fudbaler Ivan Milosavljević, takođe bivši đak Partizana i vezista koji od 2025. godine igra za AEL.

Partizan ga zvao, nudio mu fotelju

Partizan je nekoliko puta prethodnih godina pokušao da vrati Stevana Jovetića u Humsku, ali je Crnogorac odbijao pozive uz obrazloženje da hoće da nastavi karijeru.

"Imao je poslednji razgovor sa Dankom prošle nedelje. Kazao je da želi još godinu da odigra na Kipru, da ima ponude i da tamo odigra. Imao je ponudu da ovde dođe da igra i da posle godinu dana postane sportski direktor, ali odgovorio je da želi da još igra na Kipru", rekao je početkm leta predsednik Partizana Rasim Ljajić za "Mozzart sport" o Jovetićevom povratku u Humsku.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija.

Bonus video: 

This browser does not support the video element.

Rasim Ljajić o promenama u UO FK Partizan Izvor: MONDO/Dušan Ninković