Zoran Savić se vratio u Bolonju. Nakon tri godine u kancelariji Barselone proslavljeni košarkaš i zvanično se ponovo našao na funkciji generalnog menadžera Fortituda.

Savića tokom leta očekuje veliki posao - vraćanje kluba iz Bolonje na staze stare slave, a to planira da uradi sa Draganom Šakotom na klupi.

"Jedan od mojih prvih poteza biće da potvrdim mandat Šakoti, a zatim ćemo zajedno krenuti da sastavljamo tim za novu sezonu", poručio je Savić i najavio nekoliko promena u igračkom kadru tokom leta.

Novi-stari generalni menadžer Bolonjeza izjavio je da će u prvoj, od četiri godine njegovog mandata, cilj biti plasman u Evroligu.

Fortitudo je prošlu sezonu završio na osmom mestu Palakanestra, ali se Savić nada da će njegov klub, ipak, dobiti poziv da učestvuje u ULEB kupu.

"Veoma važno za nas bilo bi da učestvujemo, jer bi onda i kroz to takmičenje imali priliku da se plasiramo u Evroligu", rekao je Savić, koji kada je odlazio u Bolonji ostavio šampionski tim.

U kancelariji generalnog menažera Barselone Savića je zamenio nekadašnji prvotimac katalonskog kluba Djoan Ćići Kreus .

(MONDO)