Utakmica bez rezultatskog značaja u dvorani "Sinan Erdem", u kojoj su se sastali poslednji i pretposlednji tim Evrolige, pokazala je da između Efesa i Barselone u ovom trenutku ipak postoji velika razlika - 83:107 (19:23, 15:32, 33:26, 16:26).

Efesu (skor 6-23) je ovo osmi poraz zaredom i 11. u poslednjih 12 kola, dok Katalonci (10-19) u finišu takmičenja igraju po sistemu "toplo-hladno", što je i normalno, ako se zna da su odavno izgubili sve šanse za prolaz u Top 8.

Na ovom gostovanju je tim Svetislava Pešića iskoristio poslovično neobaveznu odbranu Efesa da kreira mnogo otvorenih pozicija za šut, a dugo su Ribas, Klaver i ostali pogađali "kao da sutra ne postoji".

Na poluvremenu je Barsa imala 21 poen prednosti i šut za tri 10/13, da bi posle četiri vezana pogotka u trećoj četvrtini, učinak porastao na neverovatnih 14/17 u 25. minutu! Posle toga su se gostima ipak malo "ohladile" ruke, pa su završili meč sa 19/31 i preko 60 odsto uspešnosti u šutu za dva i za tri poena.

"Stotka" je probijena trojkom Edvina Džeksona nepunih pet minuta pre kraja, kada je bilo 71:103 (najubedljivije vođstvo).

Vladimir Štimac ovog puta je zbog odsustva neizvesnosti dobio od Ergina Atamana nešto više prostora da se iskaže i za 14 minuta je zabeležio sedam poena (3/4 za dva poena, 1/2 bacanja) i četiri skoka.

Po indeksu korisnosti (12) bio je četvrti u timu Efesa.

EFES: Motum 19, Vims 17 (3sk, 4as), Simon 10 (7as), Mekolum 10...

BARSELONA: Ertel 20 (trojke 3/4, 9as), Klaver 16 (trojke 4/4, 5sk, 2as), Tomić 15 (4sk), Ribas 12 (trojke 4/4, 4sk, 5as)...