Košarkaški klub Partizan izvojevao je "diplomatsku" pobedu, uspevši da dobije pozivnicu za igranje u Evrokupu naredne sezone.
Ali, ono što sada očekuje crno-bele je da iz svoje nove kuće, u Diplomatskoj koloniji u elitnom beogradskom naselju Dedinje, krene u pravljenje tima za novu sezonu u kojoj ima visoke ambicije.
"Nisam zadovoljan petim mestom u ABA, niti igrama u Superligi, ali je osvajanje Kupa dobar rezultat", rekao je predsednik KK Partizan Ostoja Mijailović o prethodnoj sezoni i potom govorio o predstojećoj:
"Nama je mesto u Evroligi, iako će i Evrokup naredne sezone biti možda najjači u poslednjih 10 godina. Cilj u ABA ligi nam je prvo mesto, ali nećemo ga juriti po svaku cenu, nećemo srljati u potrazi za pojačanjima, jer tako možemo da se vratimo u probleme iz prošlosti".
Novi sportski direktor Nikola Lončar ima zadatak da napravi tim za predstojeću sezonu. Udarna vest je da srce tima - Novica Veličković - ostaje.
"Novica Veličković je dete Partizana i ostaje u klubu. Imamo malo igrača pod ugovorom, vodimo pregovore sa više igrača, ali još nismo ništa konkretizovali. Cilj je da stvorimo bazu domaćih igrača i da onda tim popunimo strancima. Imaćemo novosti možda pre 1. jula", rekao je Lončar.
A šta će biti sa Najdželom Vilijams-Gosom?
"Ima opciju da ode, uz obeštećenje koje iznosi 250.000 dolara za NBA i 100.000 za Evropu. Rok da se izjasni je kraj jula, ali požurujemo njegovu menadžersku agenciju, kako bismo što pre znali na čemu smo i da možemo dalje da radimo na selektiranju tima", odgovorio je Lončar.
Dodao je da će Nenad Čanak ostati trener prvog tima, a da će se klub potruditi da mu, posle odlaska Dejana "Džolija" Mijatovića u Nemačku, bude doveden "bar podjednako dobar pomoćnik".
POGLEDAJTE NOVU KUĆU KK PARTIZAN
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Pakao i košarkaška Nigerija": Zoran Savić objavio snimak posle poraza Partizana u finalu Kupa
"Manje smo kukali, ružno je da se tako omalovažava": Zvezdin MVP Filip Petrušev traži više poštovanja