Košarkaška reprezentacija Srbije prošireni sastav na turneji u Kini 2018
MN Press

Još jednom sa Kinom, pa povratak kući.

Košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je treću pobedu u petom od šest prijateljskih mečeva tokom letnje turneje Dalekim Istokom, gde je i drugi put savladala selekciju Angole.

U Kinšanu bilo je 66:59, a ove subote u Meihoku - 69:52 (10:13, 17:17, 22:5, 20:17).

"Orlovi", koje s klupe predvodi asistent selektora Aleksandra Đorđevića, Jovica Antonić, sastaće se u nedelju u 13.30 sa domaćinom, Kinom, od koje je naš podmlađeni tim doživeo poraz u prvoj utakmici po sletanju u Kinšan (71:74).

"Odigrali smo odlično svih 40 minuta. Ponovo smo na početku poslednje četvrtine imali 'plus 14', ali smo ovog puta poslednju deonicu odigrali pametno, zahvaljujući dobroj odbrani i organizaciji napada", rekao je Antonić i dodao:

"Svi igrači su dali značajan doprinos pobedi koju ekipa posvećuje Marku Tejiću, kome je danas 23. rođendan".

U meču sa borbenom afričkom ekipom, redovnom na FIBA svetskim prvenstvima, Antonićevom timu bilo je dovoljno deset ozbiljnih minuta za rutinsku pobedu na kraju. Rezultatom 22:5 u trećoj deonici, uz pokretljivu odbranu i seriju ubačenih šuteva sa distance, "orlovi" su stekli ubedljivu prednost i ostvarili pobedu od 17 poena razlike.

Najraspoloženiji u redovima Srbije bio je Nemanja Nenadić koji je ubacio 22 poena, od toga četiri trojke.

Srbija: Tejić 6 (4 sk), Pot 3, Stojanović, Ristić 7 (5 sk), Rebić 9, Brkić, Apić 1, Šoković, Pašajlić 8 (7 sk), Nenadić 22 (5 sk), Krstić 7, Huskić 6.

Angola: Domingos, Kicuami, Mateus 2, Mbunga 12, Kis 6 (7 sk), Moreira 23 (6 sk), Mur, Gonsalves 9 (5 sk), Žoan Žungo, Konseisao, Ndoniem, Bastos.