Lepo priznanje za srpskog beka u dresu Fenerbačhea!

Marko Gudurić (23, 200cm) je ovogodišnji pobednik takmičenja u "brzom šutiranju trojki" u okviru Ol star vikenda u Turskoj, pošto je u finalnoj rundi za 60 sekundi ostvario 20 poena - iz 12 "običnih" trojki i četiri "moneyball" koje vrede kao dve.

U prvom krugu je bio još bolji pošto je upisao 21 poen, a za trofej najboljeg trojkaša i - ček od 15.000 turskih lira - u finalu je pobedio Endija Rotinsa (Baščešehir) koji je upisao 16 poena.

Pored njih dvojice učestvovali su još i Džan Maksim Mustaf (Bešiktaš), Rodrig Bubua (Efes), Silven Landesberg (Turk Telekom) i Jirgit Arslan (Tofaš).

Pogledajte "rafal" Marka Gudurića koji ove sezone u Evroligi šutira u visokim procentima za tri poena. Trenutno je na učinku od čak 53,3%, i to na ne tako malom uzorku šutnutinh trojki pošto je ubacio 24 iz 45 pokušaja.