• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Košarka

Ovako će izgledati borba za titulu šampiona Srbije

Autor mondo.rs
Autor mondo.rs

Određene su grupe Superlige i termini domaćeg plej-ofa.

Izvor: MN Press

Završetak polufinalne serije Crvene zvezde i Partizana dao je ime prvog učesnika finala, a ujedno je i definisao izgled grupa košarkaške Superlige.

Počev od 26. aprila, najuspešniji srpski timovi zaigraće u borbi za titulu, u kojoj će samo ona biti ulog, jer su već podeljene karte za ABA 1 (Zvezda, Partizan, Mega, FMP) i za ABA 2 ligu (Borac Čačan i Novi Pazar).

Grupa "A": Crvena zvezda mts, FMP, Zlatibor, Dunav, OKK Beograd, Borac.

Grupa "B": Partizan, Mega, Dinamik, Tamiš, Novi Pazar, Sloboda.

S obzirom na to da je Zvezda pobedila u majstorici i završila "jadransku" sezonu kao najuspešniji tim, to će joj doneti mogućnost da ima prednost domaćeg terena u potencijalnoj seriji protiv Partizana u finalu.

U polufinalu će "ukrštati" timovi iz dve grupe po uobičajenom principu "A1 - B2 i B1 - A2", a termini polufinala su 2, 4. i eventualno 6. jun.

Finale će biti odigrano 9, 11, 14. i eventualno 16. i 19. juna.

Raspored ligaškog dela:

Grupa A




1. kolo (27. april)

Zlatibor - FMP
Crvena zvezda mts - Dunav
OKK Beograd - Borac

2. kolo (1. maj)

FMP - Borac
Dunav - OKK Beograd
Zlatibor - Crvena zvezda mts

3. kolo (4. maj)

Crvena zvezda mts - FMP
OKK Beograd - Zlatibor
Borac - Dunav

4. kolo (8. maj)

FMP - Dunav
Zlatibor - Borac
Crvena zvezda mts - OKK Beograd

5. kolo (11. maj)

OKK Beograd - FMP
Borac - Crvena zvezda mts
Dunav - Zlatibor

6. kolo (15. maj)

FMP - Zlatibor
Dunav - Crvena zvezda mts
Borac - OKK Beograd

7. kolo (18. maj)

Borac - FMP
OKK Beograd - Dunav
Crvena zvezda mts - Zlatibor

8. kolo (22. maj)

FMP - Crvena zvezda mts
Zlatibor - OKK Beograd
Dunav - Borac

9. kolo (25. maj)

Dunav - FMP
Borac - Zlatibor
OKK Beograd - Crvena zvezda mts

10. kolo (29. maj)

FMP - OKK Beograd
Crvena zvezda mts - Borac
Zlatibor - Dunav

GRUPA B



1. kolo (26. april)

Tamiš - Dinamik
Partizan - Mega
Novi Pazar - Sloboda

2. kolo (2. maj)

Dinamik - Sloboda
Mega - Novi Pazar
Tamiš - Partizan

3. kolo (5. maj)

Partizan - Dinamik
Novi Pazar - Tamiš
Sloboda - Mega

4. kolo (9. maj)

Dinamik - Mega
Tamiš - Sloboda
Partizan - Novi Pazar

5. kolo (12. maj)

Novi Pazar - Dinamik
Sloboda - Partizan
Mega - Tamiš

6. kolo (16. maj)

Dinamik - Tamiš
Mega - Partizan
Sloboda - Novi Pazar

7. kolo (19. maj)

Sloboda - Dinamik
Novi Pazar - Mega
Partizan - Tamiš

8. kolo (23. maj)

Dinamik - Partizan
Tamiš - Novi Pazar
Mega - Sloboda

9. kolo (26. maj)

Mega - Dinamik
Sloboda - Tamiš,
Novi Pazar - Partizan

10. kolo (30. maj)

Dinamik - Novi Pazar
Partizan - Sloboda
Tamiš - Mega

Komentari 24

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Mima

Svako sa svojim filijalama u grupi...

Tumbas jr

Da li je liga leguralna ako igraju dva ista tima???

...

@Tumbas jr Legularna je😂😂😂

loader