Juniori 2019 Crvena zvezda Partizan finale u Zelezniku.html

Partizan se vratio iz "-21", Zvezda odbranila titulu

Uzbudljivo finale juniorske lige Srbije.

Drama u juniorskom derbiju za titulu i pobeda Crvene zvezde mts.

U Železniku, pred oko 500 gledalaca:

Partizan - Crvena zvezda mts 81:89 (16:20, 14:28, 32:14, 19:27)

Iako su crveno-beli do poluvremena kontrolisali rezultat, početkom treće četvrtine imali i "plus 21" (30:51), crno-beli su se ekspresno vratili u meč, pre svega poenima Marka Pecarskog (28 poena, 14 skokova), Đorđa Pažina (25p), Uroša Trifunovića (15)...

Krajem treće četvrtine, upravo je Pecarski uz zvuk sirene postavio 62:62, a onda je počela serija Zvezdinih juniora, tokom koje su se istakli Bojan Tomašević (34p, 10sk, indeks 48) i Stevan Karapandžić (14).

Crno-belima je tada postalo teško da nađu napadački ritam, Zvezda je u 37. minutu Karapandžićevim košem stekla dvocifreni plus (76:64), a Partizanovu nadu su do poslednjeg minuta čuvali Luka Tarlać i Pažin, trojkama (74:81).

U momentima odluke, Tomašević je preuzeo odgovornost među crveno-belima, "vezao" četiri odlučujuća poena i posle utakmice dobio nagradu za najkorisnijeg igrača finala, u kojem su crveno-beli odbranili titulu u ovom uzrastu.

Partizan: Mihajlović, A. Sužnjev, B. Sužnjev, Pažin 25, Bajić, Novaković 2, Stefanović 6, Kovačević, Trifunović 15, Dautović, Tarlać 5, Pecarski 28 (14 sk, indeks 37)

Zvezda: Uskoković, Pavićević 9, Karapandžić 14, Popović 8, Manojlović 3, Radosavljević, Vasić 8 (5 as), Mašić 13, Dobrašinović, Tomašević 34 (10 sk, indeks 48), Čojbašić, Blagojević.