Venecija se trudi da prati Partizan: RAFAL šampiona Italije u Litvaniji | Mondo Portal

  • Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.
Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Košarka

Venecija se trudi da prati Partizan: RAFAL šampiona Italije u Litvaniji

Izvor mondo.rs
Izvor mondo.rs

Čak 14 trojki gostiju u Viljnusu, za važan trijumf na kraju prvog "kruga" Evrokupa.

Važna pobeda Venecije u Litvaniji.

Italijanski predstavnik došao je na pobedu zaostatka za liderom grupe Partizanom (uz odigranu utakmicu više), jer je u utorak slavio u Viljnusu, na gostovanju "fenjerašu" tabele:

Ritas - Venecija 72:81 (17:26, 12:20, 28:19, 15:16)

Možda će vas zanimati

Bilo je to sjajno šutersko veče gostiju, koji su ubacili čak 14 trojki iz 31 pokušaja i tako kontrolisali rezultat od početka do kraja utakmice.

Ritas je u trećoj četvrtini prišao na pet poena zaostatka, ali su Mičel Vat i Žeremi Šapel (trojkom) odbili taj nalet i poveli Veneciju ka važnom trijumfu.

Šapel je bio najefikasniji igrač utakmice sa 21 poenom i pet ubačenih trojki, a jednu manje ubacio je Džulijan Stoun (14, poena 4/5 za tri). Takođe, raspoložen je bio i Majkl Bramos sa 11 poena (3/7 za tri).

Na drugoj strani, Martinac Ehodas (26 poena) i Terel Holovej (15) bili su uglavnom usamljeni u pokušajima da tim Dainijusa Adomaitisa spreči poraz kojim je smanjio svoje šanse da prođe u Top 16 fazu.

Ovako je Venecija pobedila Ritas.
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball



Sa druge strane, Venecija je ostala blizu crno-belima, kojima će u sledećem kolu gostovati.

Rezultati 5. kola

Grupa A:

Ulm - Makabi Rišon 103:89

u sredu

Andora - Promiteas 20
Virtus - Monako 21

Tabela: Promiteas 3-1, Virtus 3-1, Monako 3-1, Andora 2-2, Ulm 1-4, Makabi Rišon 1-4.

Grupa B

Ritas - Venecija 72:81

u sredu

Lokomotiva Kubanj - Tofaš 18
Limož - Partizan 19.15

Tabela: Partizan 4-0, Venecija 3-2, Lokomotiva Kubanj 2-2, Tofaš 2-2, Limož 1-3, Ritas 1-4,

Grupa C

Nanter - Breša 65:73
Huventud - Cedevita Olimpija 101:81

u sredu

Darušafaka - Uniks 18.15

Tabela: Darušafaka 3-1, Uniks 3-1, Huventud 3-2, Breša 3-2, Nanter 2-3, Cedevita Olimpija 0-5.

Grupa D

u sredu

Budućnost - Oldenburg 19
Arka Gdinja - Galatasaraj 20
Unikaha - Trento 20.45

Tabela: Galatasaraj 3-1, Unikaha 3-1, Arka Gdinja 3-1, Trento 2-2, Oldenburg 1-3, Budućnost 0-4.

Pročitajte i ovo

Inicijalizacija u toku...

Komentari 1

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

GrejvDIGGER

Trudila se i zvezda da nas prati 20 godina pa se ugasila i mutirala u Fmp.

SUPERLIGA