Iako je bilo nagovešteno da će Jaka Blažič ovog leta da se vrati u Crvenu zvezdu, to se nije dogodilo.
Kapiten i lider Cedevita Olimpije ostao je u Ljubljani i predvodiće slovenački tim i sledeće sezone, što je ozvaničeno kada je potpisao novi ugovor.
U razgovoru o svojim izborima, nekadašnji igrač Zvezde bio je upitan da li su ga zvali crveno-beli.
"Neki klubovi su pokazali interesovanje, bilo je i nekih ponuda, ali na kraju sam se opredelio za Olimpiju i siguran sam da je to bila i prava odluka", izjavio je on za RTV Slovenija.
Tokom prošle sezone postojala je realna šansa da ode u Virtus na poziv Aleksandra Saše Đorđevića. Međutim...
"Virtus je tada zaista imao želju da me dovede, ali imao sam ugovor sa Olimpijom. Nismo se dogovorili. Ko zna zašto je to dobro. Na kraju se takođe videlo da je odluka bila ispravna, posebno s obzirom na situaciju koja je usledila širom sveta".
Jako važan razlog njegovog ostanka u Ljubljani je dolazak trenera Jurice Golemca prošlog januara.
"Mogu da kažem da je on veoma kvalitetan trener, koji tačno zna šta želi od svojih igrača. Ono što će vam reći, to morate da ispunite. Mislim da je jedini način da ostvarimo rezultat ako svaki igrač u timu zna šta trener želi od njega i sledi to što mu govori. Stvarno mi se to sviđa u vezi s njim. On je jedan od razloga zašto sam uopšte ostao u Ljubljani", dodao je on.
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću