Ovako je izgledao meč u Areni

MNPress Partizan - Lijetkabelis / Košarka

22:20

Kraj utakmice!

Partizan je pobedio 84:77, a konačan rezultat postavio je Nemanja Dangubić, zakucavanjem za kraj meča.

22:16

Radičević promašuje izjednačenje, Panter stavlja tačku?

Bivši plejmejker Zvezde Nikola Radičević promašio je šut za izjednačenje, a onda je Kevin Panter uzeo loptu i na 12 sekundi do kraja postavio Partizanovih "plus 5" - 82:77.

Nenad Čanak je pozvao tajm-aut.

Partizan Lijetkabelis uzivo live stream prenos Sport klub link YouTube
MNPress

22:14

Smailagić zakucava, ali je zakasnio

Na 42 sekunde do kraja, Smailagić kasni za zvukom sirene i Lijetkabelis kreće u drugi napad za izjednačenje.

Drama u Štark areni u finišu meča!

MNPress

22:12

Lijetkabelis "otvara" završnicu!

Gregor Glas je na isteku napada postavio Partizanovih 80:71, a onda su goste trojkama vratili u meč srpski plej Nikola Radičević i Orelik.

Lijetkabelis ne dopušta crno-belima da ga slome sve do završnice. Rezultat je 80:77 za crno-bele na minut i po do kraja!

22:06

Crno-beli vode meč u miran finiš

Dok se bliži završnica, crno-beli imaju vođstvo 75:66 i ne dopuštaju Lijetkabelisu da ugrozi tu prednost. Aleksa Avramović je na pet minuta do kraja postavio "plus 9", a Litvanci su iskoristili bonus i pre finiša.

U dvorani je zvanično 6.067 navijača.

MNPress

21:54

- kraj treće četvrtine, 66:60 -

Zek Ledej faulirao je Gediminasa Orelika pri šutu za tri poena, pa su Litvanci tim slobodnim bacanjima prišli na dva poseda zaostatka pred poslednjih 10 minuta utakmice.

Nakon tri četvrtine, rezultat je Partizan - Lijetkabelis 66:60.

21:48

Crno-beli mirno čuvaju "plus"

Alen Smailagić iskoristio je slobodna bacanja da postavi rezultat 60:50 u 28. minutu.

MNPress

21:38

Partizan bolje otvara drugi deo

Aleksa Avramović u dobrom ritmu na startu nastavka. Pogotkom uz prekršaj odveo je Partizan na "plus 8" (48:40), nakon čega je Gagić napravio prekršaj u napadu, pa morao na klupu. Bio je to četvrti faul nekadašnjeg centra crno-belih.

Za to vreme, Koprivica je u 24. minutu postavio "plus 10" (50:40)

21:19

- Poluvreme -

Partizan na pauzi ima poen prednosti (39:38), nakon što je u poslednjih nekoliko minuta prvog dela ispustio dvocifrenu prednost.

Lijetkabelis je pred poluvreme u seriji 12:3.

PARTIZAN: Panter 9, Ledej 9, Avramović 3, Koprivica 4, Smailagić 5, Glas 9 (3/5 za tri). Nisu igrali Zagorac, Trifunović, Miletić i Kuruks.

LIJETKABELIS: Radičević 4, Kalaicakis 1, Lipkevičijus 4, Maldunas 2, Zemaitis 9, Berzinš 10, Orelik 6, Gagić 2.

21:14

Litvanci se vratili u igru

Kaspas Berzinš je sa linije penala primakao Lijetkabelis na posed zaostatka (36:39), nakon što je Obradovićev tim prethodno imao dvocifrenu prednost (36:26). Potom je Gabrijelijus Maldunas pred poluvreme doveo Litvance na poen minusa (38:39).

U toku je poslednji minut prvog dela meča.

21:06

Gregor Glas "vezuje" trojke, Čanak zove tajm-aut

Partizanov slovenački bek Gregor Glas ubacio je dve trojke u nizu, za odgovor domaćih na seriju Lijetkabelisa - 36:26.

Glas je ubacio tri trojke iz četiri pokušaja za osam minuta na parketu.

MNPress

21:03

Serija Litvanaca, Obradović reaguje

Litvanac Gediminas Orelik ubacio je trojku za mini-seriju gostiju 6:0, posle koje je rezultat 30:26 za crno-bele.

Željko Obradović posle tog pogotka zove tajm-aut. U toku je 15. minut meča.

MNPress

20:55

Crno-bele je na teren izveo novi kapiten

Sa "kapitenskom trakom", na parket je prvi istrčao Nemanja Dangubić.

Crno-beli mirno kontrolišu rezultat - 18:11

Ledej je odlično "ušao" u meč i za osam minuta ubacio je devet poena, pa najviše zahvaljujući njemu srpski tim vodi "plus 7" dok odmiče uvodna četvrtina.

Zek Ledej
MN Press

20:38

Bolji početak crno-belih, 8:4

Zek Ledej ubacio je četiri poena na startu i zajedno sa Kevinom Panterom i Balšom Koprivicom uveo ekipu Željka Obradovića u napadački ritam. U 4. minutu je 8:4 za crno-bele, a sudije nakratko prekidaju meč da bi na ekranu procenili jednu situaciju.

"Žoc" koristi taj predah da nakratko okupi ekipu na mini tajm-autu kraj aut-linije.