Prethodnu noć u NBA ligi obeležio je pre svega duel Nikole Jokića i Džoela Embida, koji je bio više od same utakmice iako to poraženi ne priznaje, a na parketu su bila još dvojica srpskih košarkaša!
Bogdan Bogdanović nije imao naročito zapaženu ulogu (9 poena, šest skokova) u pobedi Atlante dnad Portlandom (122:113), dok je Aleksej Pokuševski pobrao ozbiljne pohvale iako je njegova ekipa ubedljivo izgubila od Šarlota (134:114). Uprkos tome, talentovani Srbin ostavio je odličan utisak.
Aleksej Pokuševski bio je treći strelac svog tima sa 17 poena, pet skokova i pet asistencija, a sve to uradio je za 28 minuta na parketu. Nije forsirao šut (6/11), ali je imao dosta izgubljenih lopti (6) što će definitivno morati da popravi.
Evidentno je koliko je napredovao od povratka iz "razvojnog" tima, gde ga obično šalju jer nema dovoljno prostora u prvom timu, pa je tako Pokuševski u poslednjih šest utakmica imao dvocifren poenterski učinak. U proseku je to bilo po 12,5 poena, a partija protiv Šarlota bila mu je druga najbolja u sezoni.
Tanderi ostaju na pretposlednjem mestu, ali imaju vrlo mlad tim i mnogo povređenih košarkaša.
Postanite deo MONDO SPORT zajednice na Viberu.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću