Evročelendž kup

"Panteri" se spremaju za novi skok. Uhvatili su zalet, "preskočili" su Zagreb, pa Hemofarm...

FMP u utorak (20.30) gostuje u modernoj dvorani u Liježu gde će igrati meč 3. kola Grupe J Evročelendž kupa protiv Belgakoma. Prethodno, tim Vlada Đurovića ostvario je dve pobede, protiv Artlanda i Zagreba, i jedini je neporažen u grupi.

"Naš cilj je jasan, a to je pobeda. Iako su nam za prolaz u četvrtfinale dovoljne dve pobede kod kuće, želimo da slavimo i u Liježu i da Top 16 fazu završimo kao prvi u Grupi J. Takav rasplet omogućio bi nam prednost domaćeg terena u četvrtfinalu, u kome se igra na dve dobijene utakmice", jasan je Vlade Đurović.

Belgakom, lider belgijskog šampionata, pretrpeo je poraze u prva dva Grupe J.

"Nemaju veliku šansu za prolaz dalje, ali su zato odlični u nacionalnom prvenstvu. Belgijski šampionat, verujte, nije baš tako lak kao što neki misle. U timu iz Liježa je pet Amerikanaca, hrvatski centri Stipanović i Papac, zatim i dva belgijska reprezentativca. Ne smemo da ih potcenimo, ali pokušaćemo da iskoristimo njihov loš start. Moj pomoćnik Milivoje Lazić odlično je skautirao protivnika. Imamo dve kasete iz nacionalnog šampionata i meč sa Zagrebom u Evročelendž kupu, pa se nadam da taktički ne mogu da nas iznenade", podvukao je Vlade Đurović.

FMP je i dalje bez povređenih Andreje Milutinovića i Filipa Čovića.

(MONDO, foto MN Press)