ZVEZDA: Lazarević, Volters 11, Davidovac 10 (5sk), Mitrović 14, Lazić, Kaliinić 3 (5as), Dobrić 14, Holins 7, Ivanovći 18 (5as), Marković 2, Vajt 4, Kuzmić 7

PARTIZAN: Panter 15, Vukčević, Ledej 11, Zagorac, Avramović 10 (5sk), Koprivica 7, Smailagić 4, Mur 12, Glas, LEsor 9 (6sk), Trifunović, Madar 8

Utakmica je završena - 90:76

Kalinić je u poslednjem minutu dao prve poene iz igre.

MN Press ABA liga Finale Crvena zvezda - Partizan

21:59

38' - ZVEZDA IDE KA POBEDI

Crvena zvezda je blizu pobede u Pioniru - 86:72.

Ivanović je bio siguran sa penala, Zagorac je zbog pet ličnih završio meč. Smailagić i Avramović su izgubili lopte u napadu, a Obradović je na to tražio minut odmora.

21:54

RADONJIĆ SMIRUJE NAVIJAČE

Navijači Zvezde su skandirali protiv Željka Obradovića, a Dejan Radonjić je odmah na to reagovao i smirio publiku.

Radonjić smiruje publiku MONDO/Nikola Lalović

21:53

36' - MITROVIĆ POGAĐA SA PENALA

Na četiri minuta pre kraja Zvezda ima dvocifrenu prednost. Luka Mitrović je dao oba penala - 80:68.

21:47

34' - SJAJAN POTEZ DAVIDOVCA, ČETVRTA LIČNA LEDEJA!

Zvezda vodi - 76:66.

Davidovac je fintom šuta prevario Ledeja koji je skočio i napravio četvrtu ličnu. Ivanović je dao trojku na to. Lesor je na snagu poentirao u reketu, da bi Ivanović na to odgovorio novom trojkom. Posle kratke pauze zbog brisanja parketa, Smailagić nije ubacio loptu iz auta za pet sekundi.

MN Press

21:38

32' - ŽELJKO SE NALJUTIO, MUR POGODIO!

Partizan je spustio minus (70:64).

Posle zakucavanja Vajta (70:58) je Obradović pobesneo, tražio je tajm-aut. To je imalo uticaj na igru Partizana, Mur je doa dve trojke i vratio ekipu u život.

21:32

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Treća četvrtina je završena, Zvezda vodi - 66:58.

Partizan je našao napadački ritam u završnici kvartala, Ledej je pogodio trojku i tako spustio minus pred četvrtinu odluke.

Crvena zvezda Partizan uživo prenos livestream Arena sport ABA liga rezultat
MN Press

21:26

27' - PANTER NAŠAO RITAM, UŠAO I VAJT

Zvezda čuva dvocifrenu prednost - 62:51.

Panter je pronašao šutersk iritam i počeo je da pogađa, Kalinić ne može da nađe napadački ritam, ali igra odlično u odbrani. U igru je ušao i Eron Vajt i to na tri minuta pre kraja treće deonice, to su mu prvi minuti na utakmici.

MN Press

21:21

25' - DOBRIĆ!

Zvezda ima dvocifrenu prednost - 58:46.

Dobrić je pogodio trojku sa oko osam metara i podigao dvoranu na noge. Panter je uzvratio poenima posle prodora.

21:15

22' - SERIJA ZVEZDE I LIČNE GREŠKE

Zvezda ima veliku prednost - 48:39.

Početak drugog poluvremena obeležile su treće lične greške Davidovca i Holinsa sa jedne i Ledeja sa druge strane. Iskoristio je to Volters, pokrenuo Zvezdu i doneo osetniju prednost. Crno-beli se baš muče, Obradović traži minut odmora.

Pogledajte kako su navijači na to reagovali.

Navijači posle serije Zvezde na startu drugog poluvremena MONDO/Nikola Lalović

20:55

STRELCI NA POLUVREMENU, KALINIĆ I PANTER SLABI

Ovako izgleda lista strelaca na poluvremenu. Kalinić je dao jedan, a Panter tri poena.

ZVEZDA: Lazarević, Volters 4, Davidovac 10, Mitrović 6, Lazić, Kalinić 1, Dobrić 6, Holins 5, Ivanović 6, Marković 2, Vajt, Kuzmić 2

PARTIZAN: Panter 3, Vukčević, Ledej 7, Zagorac, Avramović 10, Koprivica 7, Smailagić 2, Mur, Glas, Lesor 2, Trifunović, Madar 8

20:52

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Zvezda vodi - 42:39.

Ivanović je pogodio svoju prvu trojku iz četiri pokušaja, pa je Obradović tražio tajm-aut za poslednji napad u prvom delu. Ledej je šutirao, nije pogodio.

MN Press

20:45

18' - DAVIDOVAC OPET!

Zvezda vodi - 39:37.

Davidovac je prvi akter meča koji je stigao do 10 poena. Dao je novu trojku. Potom je napravio drugu ličnu, Avramović je bio siguran sa penala.

20:39

16' - DAVIDOVAC ZA VOĐSTVO!

Zvezda je povela - 35:33.

Avramović je pogodio daleku trojku posle tajm-auta Obradovića. Zatim je proradio Davidovac. Prvo posle ofanzivnog skoka, pa je onda pogodio trojku za prednost. Između toga je Smailagić napravio faul u napadu, Lazić se dobro postavio, a to je najutilo Obradovića koji ga je odmah ivzveo iz igre.

Dejan Davidovac
MN Press

20:35

14' - IVANOVIĆ POKRENUO CRVENO-BELE

Zvezda je smanjila zaostatak, Nikola Ivanović je pokrenuo crveno-bele - 28:30.

Ulaskom plejmejkera se domaći tim razbudio i spustio minus. Na drugoj strani Jam Madar igra odlično, dao je već osam poena.

20:30

12' - TROJKA DOBRIĆA, PA LEDEJ

Partizan ima prednost u drugoj deonici - 23:28.

Dobrić je pogodio trojku, pa je Ledej poentirao. Crveno-beli imaju velike probleme da pronađu napadački ritam.

20:26

ZELJKOVA ČESTITKA

Pred početak meča je viđena zanimljiva scena i zagrljaj Željka Obradovića i Nikole Kalinića.

20:22

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Partizan ima prednost - 19:23.

Panter pravi razliku u dosadašnjem toku meča, često ga udvajaju, a on pronalazi prava rešenja, pa je tako Madar ostao sam i pogodio trojku. Lesor je napravio glupost. Iskočio je iz reketa na Markovića i faulirao ga i poslao ga na liniju penala gde je on bio siguran, potom je i Madar pogodio. Marković je potom napravio nepromišljen potez, posle poena je dirao loptu, dobio je tehničku, a Madar je dao slobodno bacanje.

MN Press

20:12

8' ZAKUCAVANJE MITROVIĆA!

Veliki broj poena u prvih osam minuta, Partizan ima prednost - 15:17.

Jedan od najboljih poteza dosadašnjeg toka meča izveo je Luka Mitrović fenomenalnim zakucavanjem.

20:07

5' - HOLINS I KALINIĆ, PA MAJSTORIJA VOLTERSA

Crvena zvezda je napravila seriju od 7:0 i povela (11:6).

Holins je pokrenuo sve trojkom, pa je Kalinić pogodio, da bi posle toga Volters majstorskim potezom poentirao. Panter je pao, nije bilo faula.

20:04

3' - PARTIZAN BOLJE POČEO

Partizan je nešto bolje počeo meč, Koprivica igra odlično u reketu, Trifunović je stigao i da izblokira Kalinića, pa crno-beli vode - 4:6.