Ovo su parovi osmine finala Eurobasketa:

• Turska - Francuska
  • Srbija - Italija
22:43

Kraj utakmice, Srbija je deklasirala Poljsku

Konačan rezultat je 96:69 za "orlove", koji su perfektno protutnjali kroz grupnu fazu Eurobasketa.

22:39

Gudurić ubacuje 11. trojku Srbije

Utakmica je odavno pretvorena u šuterski trening reprezentacije Srbije. "Orlovi" sada vode 94:59, posle još jedne trojke Marka Gudurića na tri minuta do kraja.

Marko Gudurić
MN Press

22:32

Uzastopne trojke Micića, za RAZBIJANJE Poljske

Vasilije je dao dve trojke za rezultat 86:55, na šest minuta do kraja. Srbija ponovo igra i izgleda sjajno, a veoma raduje što u svemu tome učestvuje i Nikola Milutinov, koji izgleda odlično u svom prvom nastupu na Eurobasketu.

Nikola Milutinov
MN Press

22:20

Selektor Pešić nervozan zbog trojke

Iako Srbija vodi 72:50, selektor Svetislav Pešić bio je ljut na reakciju u odbrani posle trojke Poljaka za 22 poena razlike našeg tima. To je bila peta trojka protivnika i ujedno poslednja akcija u trećoj četvrtini.

Svetislav Pešić
MN Press

22:06

Srbija odbija nalet Poljaka

Nikola Jokić posle kontre došao do svog 17. poena i postavio je vođstvo Srbije 58:43. Asistirao mu je Marko Gudurić, a Srbija je i tim košem odbila pokušaj ofanzive Poljaka.

U toku je 24. minut utakmice.

21:43

Na poluvremenu - 19 razlike

Veoma dobra partija našeg tima u oba pravca - u napadu 52 poena, u odbrani primljena 33. Ovo su strelci našeg tima: Jokić 13, Milutinov 10, Davidovac 7, Micić 6, Kalinić 5, Gudurić 4, Jaramaz 3, Kuridža 2, Lučić 2

Nikola Jokić
MN Press

21:27

Evo je još jedna! Davidovac!

I krilo Srbije ubacilo je trojku za skoro 20 poena razlike - 37:18. U narednom napadu pogodio je i Milutinov, za ogromnih "plus 21" i za tajm-aut Poljaka. Srbija demonstrira silu!

jokić davidovac

21:20

Vasa je ODMAH našao Milutinova! On sve vidi

Čim je ušao u igru prvi put na ovom Eurobasketu, Nikola Milutinov dobio je loptu od Vasilija Micića, našao prostor u reketu i snažno zakucao, za 24:12. Micić je potom asistirao i Davidovcu i Jagodić-Kuridži, pa Srbija vodi 28:14 na kraju prve četvrtine.

Vasilije Micić
MN Press

21:14

Srbija je uhvatila ritam - 20:11

Posle "tvrđeg" starta, Srbija je uhvatila ritam, a Nikola Jokić je prodorom već postigao dvocifreni broj poena - 10 i to bez promašaja.

MN Press

21:04

Egal početak - 7:4

Kalinić je sa niskog posta vratio loptu Ognjenu Jaramazu, a on je ubacio prvu trojku Srbije na večerašnjoj utakmici.

MN Press

21:00

Startna petorka Srbije!

Za naš tim kreću Micić, Jaramaz, Kalinić, Lučić, Jokić!

"Orlovi", hrabro!

20:37

Tu je i kapiten!

Dobro je! Vladimir Lučić istrčao je sa ekipom na zagrevanje i defintivino je spreman da zauzme mesto u ekipi. Tu su i Vanja Marinković i Nikola Milutinov, a jedino izostaje Nemanja Nedović.

MN Press

20:15

Svi jedva čekaju početak!

19:46

Najnovija vest iz Praga

Reprezentacija Srbije večeras je bar na zagrevanju brojnija za dvojicu igrača - Vanju Marinkovića i Nikolu Milutinova. Oni su došli u halu i spremaju se za početak. Da li će biti u sastavu?

Nikola Milutinov, Vasilije Micić
MN Press

19:39

Ekipa je stigla na utakmicu

19:38

Poruka selektora Pešića pred meč

Uoči današnjeg meča, selektor Svetislav Pešić poslao je ovu poruku naciji i navijačima njegovog tima:

"Ovo je zadnja utakmica u grupi, ništa se bitno nije desilo. Mi smo znali da će to tako da bude. Završava se utakmicom sa Poljskom, koja je pokazala jednu timsku igru i vrlo jasan koncept igre. Oni na svim pozicijama imaju iskusne igrače, izvanredno ih vodi trener sa naših prostora. Napravio je izuzetnu igru, a iako su izgubili jedan meč brzo su se vratili. To je karakteristika pravih ekipa, Mi smo u toj situaciji kao i pred svaku utakmicu, samo što sada imamo slobodan dan. Večeras ćemo da radimo u dve grupe. Malo taktike, malo fitnes", objasnio je on.

MN Press

19:30

Dobro došli u tekstualni prenos!

Utakmica Srbija - Poljska počeće u 21 i u njoj naša reprezentacija ima šansu da "overi" prvo mesto u Grupi D.