Oni su odveli Srbiju na Svetsko prvenstvo!

SRBIJA: Dobrić 14 (4/8 za tri), Jović 6 (7 asistencija), Mitrović 15, Simanić, Trifunović, Avramović 20, Gudurić 13 (3/3 za tri), Kuridža 8, Jaramaz 4, Petrušev 12, Radanov, Ristić 9

21:45

POBEDA SRBIJE - IDEMO NA SVETSKO PRVENSTVO!

Srbija je pobedila Veliku Britaniju ubacivši "stotku" - 101:83! Ekipa Svetislava Pešića otišla je na Mundobasket iskoristivši poslednju, 13. kartu za evropske ekipe, trijumfom u utakmici "biti ili ne biti".

Marko Gudurić poveo je "orlove" na startu utakmice, Aleksa Avramović dao im je energiju i hrabrost u trećoj četvrtini posle velike tenzije, a onda je Ognjen Dobrić trojkama završio posao!

21:43

Dobrić stavlja tačku - trećom trojkom

Pogodio je ponovo iz ugla trojku za 98:81 na minut i 36 do kraja utakmice i kvalifikacija. To je to!

21:41

Britanci se vraćaju, Pešić reaguje!

Autsajder je umirio euforiju u "Pioniru", vrativši se na "minus 14", pa je Pešić pozvao tajm-aut dok je na semaforu pisalo 93:79 za Srbiju. Do kraja još tri minuta i deluje da je sve rešeno, ali ipak su "orlovi" pozvani na oprez sa klupe

21:31

Ponovo Jagodić-Kuridža!

Gudurić je našao krilnog centra u levom uglu, a on je odande pogodio još jednu trojku, za maksimalnih "plus 21", 88:67, na šest minuta i 14 sekundi do kraja.

0MET3490.JPG
MNPress

21:29

I Jagodić Kuridža ubacuje trojku!

Ljubimac navijača odvodi Srbiju na "plus 20" - 85:65 na sedam i po minuta do kraja. Nadamo se da je ovo dovoljno za Mundobasket!

MN Press

21:25

Konačno, Ognjen Dobrić!

"Upisao" se trojkom iz ugla, za velikih 77:60 za Srbiju!

21:24

Još 10 minuta odluke!

Stefan Jović našao je Dušana Ristića asistencijom u poslednjem napadu treće četvrtine, za nadamo se dovoljno vođstvo Srbije 74:60.

0MET3439.JPG
MNPress

21:18

Britanci došli do daha

Englezi su poenima Karla Vitla i Amina Adamua uspeli da uspore ofanzivu Srbije. "Orlovi" vode 63:55 u 27. minutu.

21:12

Aleksaaaaa!

Avramović je probudio Srbiju i zakucavanjem joj doneo "plus 12" u 26. minutu. Na semafori sada piše 63:51 za naš tim!

21:08

Avramovićeva energija budi Srbiju!

Ubacio je trojku naš šuter, a onda je krenuo u kontranapad i zaustavljen je nesportskim faulom. Srbija vodi 55:49 i Britanci zovu tajmaut. Počeo je 25. minut.

21:06

Avramović za mirnijih "plus 4"

Aleksa Avramović utrčao je u reket, prihvatio pas Petruševa i pogodio za "plus 4" - 50:46. U toku je 23. minut.

MN Press

21:03

Nerešeno je!

Šok početak drugog dela - Kvin Elis pogodio je trojku za izjednačenje, 46:46. Napeto, napeto...

20:54

Statistika na poluvremenu

Srbija: Avramović 7, Jović 3, Mitrović 9, Petrušev 8, Trifunović, Dobrć, Gudurić 10, Jagodić-Kuridža 2, Jaramaz 2, Ristić 5 (4 sk). Timski: 10/14 za dva, 6/14 za tri, 8/12 sl. bacanja, 14 skokova (10-4), 14 skokova, 11 asistencija, 6 ukradenih lopti

MN Press

20:47

Pionir zaćutao uz zvuk sirene!

Kimbal Mekenzi pogodio je uz zvuk sirene za poluvreme. Srbija vodi posle dve četvrtine 46:41, ali mora mnogo bolje i sigurnije!

MN Press

20:44

Jović se iskupio - važna trojka!

Plejmejker je naivno izgubio loptu, Britanci su izjednačili, a sada je ubacio važnu trojku za 44:39 pred poluvreme! Pre njegovog hica poene za vođstvo "orlova" ubacio je Aleksa Avramović. Uf, kako je samo napeto!

MN Press

20:42

Šta se ovo dešava?!

Jović gubi loptu, a Amin Adamu izjednačuje u 19. minutu na 39:39! Velika Britanija istopila je dvocifrenu prednost Srbije iz prve četvrtine!

MN Press

20:37

Srbija mora bolje - Avramović podiže halu!

Britanci su ponovo prišli na posed zaostatka (32:34), a onda je i Avramović pogodio trojku za 37:32. U ovim trenucima šut sa distance održava vođstvo "orlova". Mora bolje!

MN Press

20:34

Srbija je potpuno stala, Petrušev je budi!

Ušla je nervoza u igru "orlova", Britanci su se primakli na samo dva poena minusa (29:31), a onda je Filip Petrušev ubacio trojku za sigurnijih "plus 5".

20:29

Pešić mora da zove tajm-aut

Britanci su se primakli na samo tri poena razlike - 27:30. Pešić mora da zove tajm-aut u 13. minutu.

Srbija Velika Britanija
MN Press

20:27

Britanci smanjuju razliku!

Elis pogađa još jednu trojku, a Džordan Vilijams pogađa posle prodora za "minus 5" Britanaca. Srbija sada vodi 30:25. Gudurić ima tri faula, ali moraće da se vrati u igru, jer "Orlovi" gube kontrolu igre.

Marko Gudurić
MN Press

20:23

Britanci pogađaju za kraj 1/4

Trojkom Kvina Elisa, Britanci su smanjili vođstvo Srbije na osam razlike. "Orlovi" posle 10 minuta košarke vode 28:20

20:17

Sada je Luka Mitrović u prvom planu

Centar Srbije "vezao" je pet poena za vođstvo 21:11 - za pogotke su mu asistirali Petrušev i Stefan Jović, koji je ušao u igru sa klupe i počeo da razigrava "orlove"

20:12

Tu je i ono za šta se igra!

MN Press

20:09

"Orlovi" postavljaju stvari na mesto

Aleksa Avramović "pali" dvoranu košem iz ugla za vođstvo 12:5 u 4. minutu, a Gudurić potom povećava vođstvo pogocima sa linije penala - 14:5.

20:04

Odmah odgovaraju "Orlovi" - trojke Gudurića!

Gudurić ubacuje trojke za 3:3 i 8:3, a Filip Petrušev između ta dva šuta krade loptu i zakucava za prvo vođstvo "orlova" 5:3 u 2. minutu.

undefined
MN Press

20:02

MEČ JE POČEO!

Startna petorka Srbije je Avramović, Gudurić, Radanov, Petrušev, Mitrović, a Britanci su prvi poveli, trojkom Karla Vitla za 3:0

MN Press

19:37

Ovo je sastav Srbije za Veliku Britaniju

Petrušev, Radanov, Dobrić, Ristić, Mitrović, Kuridža, Gudurić, Jović, Jaramaz, Simanić, Avramović i Trifunović.

Srbija Velika Britanija košarka prenos uživo kvalifikacije
MN Press

19:36

Ceo svet još u šoku zbog Argentine

Prvi put od 1982. reprezentacija Argentine neće igrati na Svetskom prvenstvu. Zvezdin plejmejker Fakundo Kampaco i saigrači izgubili su od Dominikanske Republike 75:79 i ostali bez plasmana.

Profimedia

19:34

Pionir se polako puni za meč odluke

MONDO/Nemanja Stanojčić

19:33

Dobro došli u tekstualni prenos utakmice

Duel Srbije i Velike Britanije počinje u 20 časova i pobeda vodi naš tim na Svetsko prvenstvo. Ovo je poslednja utakmica kvalifikacija, a prethodna šansa za "overavanje" mesta na Mundobasketu propuštena je u petak u Grčkoj