SRBIJA: Dobrić 10 (3sk), Petrušev 11, Jokić 15 (11sk), Gudurić 8 (3as), Avramović 14 (3as), Plavšić 4, Micić 8, Marinković 5, Radanov, Pokuševski, Ristić 3, Bogdanović, Jaramaz, Milutinov

AMERIKA: Tejtum 4, Lebron 11, Embid 8 (8sk), Kari 24, Holidej 8, Edvards 16, Halibarton, Adebajo 17 (8sk), Dejvis 7, Buker 3, Vatj 1, Poter 3, Gelovej 3, Hejs-Dejvis

KRAJ

Gotovo je, ubedljiva pobeda Amerikanaca - 105:79 (28:28, 31:17, 24:13, 22:21).

Giuseppe CACACE / AFP / Profimedia Srbija Amerika

19:47

37' - ČEKA SE KONAČAN REZULTAT

Nesportska lična Adebaja, tajm-aut - 99:69.

19:44

35' - DOBRIĆ ZA TRI

Gudurić promašuje trojku, krade loptu i dodaje do Dobrića koji daje trojku - 97:69. U igri je po prvi put Dušan Ristić.

19:42

34' - LEBRON ZAKUCAVA!

Trojka Karija, pa spektakularno zakucavanje Lebrona - 92:66!

19:37

31'  PETORKA SRBIJE

Poslednju deonicu Srbija počinje u petorci Gudurić, Micić, Petrušev, Pokuševski, Plavšić, Vasa pogađa za tri - 83:61.

19:32

BEZ JOKIĆA

U završnici treće četvrtine Jokić je izašao iz igre, ušao je Plavšić, u igri je i Pokuševski i s obzirom na ogromnu prednost mala je šansa da će Jokić igrati u poslednjoj četvrtini.

19:32

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Amerika ima veliko vođstvo pred poslednjih 10 minuta igre - 83:58.

Srbija Amerika, Nikola Jokić i Svetislav Pešić
Giuseppe CACACE / AFP / Profimedia

19:27

28' - MILUTINOV NE ULAZI

Jokić igra skoro celu treću četvrtinu, Plavšić je ulazio u jednom periodu, dok Milutinov nije odigrao ni sekund. Pretpostavlja se da je u pitanju neka sitna povreda. Amerikanci čuvaju prednost - 78:55.

19:23

26' - SERIJA SRBIJE!

Srbija pravi seriju od 10:2, Stiv Ker traži minut odmora, Amerikanci i dalje imaju veliku prednost - 73:55! U tom periodu su jednu zanimljivu razmenu imali Gudurić i Lebron.

19:19

24' - SERIJA 15:0!

Srbija je bez poena za skoro četiri minuta igre u trećoj četvrtini, serija Amerikanaca od 15:0 - 71:45!

19:17

23' - VELIKA PREDNOST ZA AMERIKU

Ogromo vođstvo imaju Amerikanci - 68:45.

19:16

22' - SERIJA GREŠAKA

Holidej daje trojku, Srbija ulazi u seriju grešaka - 64:45.

19:15

21' - EMBID

Embid pogađa oba penala, a onda ga Gudurić faulira - 61:45.

19:02

STRELCI NA POLUVREMENU

SRBIJA: Dobrić 2, Petrušev 6,Jokić 8 (7sk), Gudurić 5, Avramović 10, Plavšić 2, Micić 5, Marinković 2, Jaramaz, Milutinov, Pokuševski, Radanov, Ristić

AMERIKA: Edvards 10, Adebajo 5, Dejvis 3, Buker, Vajt, Tejtum, Džejms 4, Embid 4 (5sk), Kari 18 (4/6 za tri), Holidej 2, Halibarton, Vajt, Gelovej, Dejvis, Poter, Durent

18:58

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Amerikanci imaju dvocifreno vođstvo - 59:46.

18:55

19' - SERIJA ZA AMERIKANCE

Serija Amerikanaca od 13:2, samo dva poena Srbije za oko tri minuta iger - 54:42.

18:54

19' - NEMA FAULA NA JOKIĆU

Bez faula na Jokiću, Amerikanci imaju prvo dvocifreno vođstvo - 53:42.

Nikola Jokić i Džoel Embid

18:51

17' - POENI JOKIĆA

Prekida Jokić seriju Amerikanaca i dolazi do poena u reketu - 49:42 za Ameriku.

18:47

16' - REAGUJE PEŠIĆ

Edvards pogađa i donosi prvu osetniju prednost Amerikancima - 47:40! Pešić reaguje i traži tajm-aut.

18:44

15' - JOKIĆ ZA IZJEDNAČENJE

Kari daje trojku i vraća vođstvo Amerikancima, ali je to kratko trajalo, jer je Jokić odmah izjednačio - 38:38.

18:43

14' - AVRAMOVIĆ PRVI DVOCIFREN

Avramović se zaleteo i položio loptu u koš i tako postao prvi dvocifren sa 11 poena, na drugoj strani Holidej poentira - 36:35.

18:38

13' - EMBID GREŠI

Lebron i Kari imali su nesporazum prilikom skoka u odbrani, Micić promašuje za tri, pa Embid baca loptu u aut - 34:31. Pogledajte i jednu situaciju pre toga kada je pokušao da "upeca" faul Jokića, ali sudije ništa nisu svirale.

18:35

12' - MICIĆ, PA LEBRON

Micić daje trojku, a onda Lebron poentira pod faulom Petruševa i dobija dodatno slobodno bacanje - 34:31.

Srbija Amerika, Petrušev i Lebron Džejms

18:34

11' - GUDURIĆ O TABLU!

Dve lične Tejtuma za nekoliko sekundi, prvo na Guduriću ,pa na Jokiću. Gudurić pogađa trojku o tablu - 31:28!

18:31

STRELCI PRVA ČETVRTINA

Amerika: Edvards 7, Adebajo 5, Dejvis 3, Kari 9, Lebron 2, Embid 2

Srbija: Petrušev 4, Gudurić 2, Plavšić 2, Micić 2, Micić 2, Dobrić 2, Jokić 6, Avramović 8

18:29

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina u Abu Dabiju, posle 10 minuta igre nerešeno je, Marinković je pogodio uz zvuk sirene - 28:28.

18:24

9' - PLAVŠIĆ I MICIĆ

Ušao je u igru Uroš Plavšić, promašio je zicer pod košem, Dejvis je zatim zakucao, pa je Micić iznudio faul Bukera i poentirao je sa penala - 24:21. U igru je ušao i Marinković, povreda koju je zadobio protiv Australije nije ozbiljnije prirode i to je dobra vest.

18:21

8' - MICIĆ NA PARKETU, JOKIĆ POGAĐA

U igri je i Micić, Jokić hvata loptu posle promašene trojke Dobrića i poentira - 22:19.

18:19

7' - ZAKUCAVA DOBRIĆ!

Dejvis promašuje drugo bacanje, Jokić šalje dodavanje preko celog terena, Gudurić ostavlja za Dobrića koji zakucava - 20:16! Ker traži tajm-aut!

18:18

7' - PETRUŠEV ZAKUCAVA

Petrušev zakcuava posle sjajnog dodavanja Dobrića, a onda pravi drugu ličnu, faulira Dejvisa koji daje jedan  od dva penala - 18:16.

18:17

7' - ADEBAJO

Poeni Adebaja posle tajm-auta, posle čega Jokić ne uspeva da poentira u reketu - 16:15.

18:13

6' - TAJM-AUT

Jokić daje oba penala, posle faula Gudurića usledio je prvi TV tajm-aut - 16:13.

18:12

5' - EMBID I JOKIĆ

Jokić promašuje za tri, Embid na drugoj strani pogađa preko Nikole - 14:13.

18:10

4' - JOKIĆ PROMAŠIO ZICER, LEBRON FAULIRAN

Jokić je promašio zicer, Lebron je poentirao uz faul, sudije su pokazale da se koš ne priznaje i da je lopta sa strane. Nikola je na drugoj strani ispravio svoj promašaj, a onda je Lebron pogodio, Srbija vodi - 14:11!

18:09

3' - KARI IGRA SAM

Stef Kari dao je svih devet poena za Ameriku, Avramović uzvraća trojkom za izjednačenje - 9:9. Kari je dao devet, a Aleksa osam poena  za Srbiju.

18:07

2' - TEHNIČKA ZA PEŠIĆA

Pešić je tražio faul prilikom poena Petruševa, bunio se i odmah je dobio tehničku, a Kari je to realizovao, a onda je Gudurić poentirao u kontri - 4:4.

Svetislav Pešić

18:05

1' - KARI ZA TRI, PA PETRUŠEV

Prve poene na meču daje Kari, pogađa trojku, a Petrušev onda poentira preko Lebrona - 3:2 za Ameriku

BOGDAN NE IGRA

Najnovije informacije iz dvorane govore da Bogdanović neće igrati protiv Amerikanaca.

17:40

MEČ USKORO POČINJE

Duel Srbije i Amerike uskoro počinje.

17:33

STEF DELI AUTOGRAME

Stef Kari deli autograme pred početak meča.

17:23

TU SU LIDERI

Jokić i Bogdanović su spremni za meč.

17:05

JOKIĆ SE SPREMA

Pogledajte i kako se Jokić sprema za meč.

16:50

PORAZ OD AUSTRALIJE

Srbija je u utorak igrala prijateljski meč protiv Australije i izgubila je (84:73). Imali su "orlovi" vođstvo 67:66 u 35. minutu igre, pa su za dva minuta dozvolili seriju od 10:0 i meč je već tad bio gotov.

Giuseppe CACACE / AFP / Profimedia Srbija Australija

16:45

DA VIDIMO GDE SMO!

U ovom meču rezultat nije u prvom planu, tako da će bit najbolji pokazatelj za "orlove" da vide gde su u ovom momentu priprema za Olimpijske igre.