Malo je nedostajalo da dođe do tuče na terenu između Dragane Stanković i Portorikanki...

Srbija: Raca 4, Čađo 10 (4sk), Jovanović, Anderson 7 (8as, 5sk), Stanković 15 (10sk), Nogić 14 (7as), Janković 8, Katanić, Dugalić (4sk), Krajišnik (8sk), Đorđević, Smailbegović

Portoriko: Melendez 4 (6sk), Džouns 2, Rosado 8 (7as, 5sk), Perez, Gibosn 3, Roma 4, Holinšed 8 (6sk), Girantes 2, San Antonio 11 (4sk), Kinones 5, Pagan, Benitez 6

22:48

Gotovo je, konačno!

Konačno kraj, Srbija je pobedila Portoriko posle dramatične završnice  - 58:55! Portorikanke su poslednju deonicu dobile sa 19:3! Ovo nije bilo dobro...

22:46

40' - Kakva blokada Dragane!

Majstorija, Dragana Stanković udara blokadu Pameli Rosado koja je imala polaganje za izjednačenje. Napad za Srbiju na 6,3 sekunde pre kraja - 57:55!

22:43

40' - Drama

Drama traje, serija 14:0 Portorika - 57:55!

22:42

40' - Penali

Drama, Benitez je dala sva tri penala, Dragana je promašila svoja dva penala - 57:55. 52 sekunde do kraja.

22:40

40' - Nesportska i tehnička

Sudije su pokazale da je nesportska za Holinšed i faul i tehnička greška Draganu. Sada se čeka izvođenje slobodnih bacanja - 57:52.

22:37

40' - Umalo tuča na terenu!

Dragana Stanković borila se za loptu sa rivalkokm Mijom Holinšed, došlo je do guranja i onda je skočila na nju, umalo da dođe do tuče. Sudije su se umešale - 57:52. Sudije gledaju snimak.

22:36

39' - Nestvaran promašaj Portorikanke

Imala je Portorikanka San Antonio lagano polaganje, sama pod košem u kontri i promašila je - 57:52.

22:34

38' - Mučenje traje

Mučenje srpskih košarkašica i dalje traje, ostalo je nešto više od dva minuta do kraja meča - 57:52.

Srbija Portoriko uživo prenos livestream RTS Olimpijske igre košarkašice
ALEX PLAVEVSKI/EPA

22:31

37' - Konačno poen!

Mukama je došao kraj, Stanković je konačno pogodila i prekinula seriju Portorika - 57:50!

22:30

36' - Samo "+5"

Mučenje Srbije, ima samo pet poena prednosti - 55:50!

22:27

35' - Srbija je stala!

Muke za Srbiju, ne može da dođe do poena nikako, razlika je jednocifrena - 55:47. Marina traži minut odmora.

22:22

33' - Problemi za Srbiju

Loš početak poslednjeg kvartala za Srbiju, tri minuta bez koša, serija Portorika od 9:0 - 55:45.

22:16

30' - Kraj treće četvrtine

Završena je treća četvrtina, Srbija ima veliku prednost - 55:36.

22:12

28' - Nogić!

Trojka Jovane Nogić, Srbija ima veliko vođstvo - 53:36.

22:08

27' - Čađo, konačno!

Posle tajm-auta Marine Maljković Čađo pogađa za dva, pa Nogić za tri, konačno poeni Srbije iz igre - 50:33. Portorikanke traže minut odmora.

22:05

25' - Nema koša iz igre

Traži se Srbija u napadu, dala je samo dva poena za pet minuta igre u drugom poluvremenu. Portoriko je doduše dao samo pet - 45:31.

22:00

22' - Dobar početak Srbije u drugom poluvremenu

Nastavlja Srbija tamo gde je stala, igra odličnu odbranu, pravi probleme rivalkama, ali je dala samo dva poena za dva minuta - 45:26.

21:40

Poluvreme

Završeno je prvo poluvreme, Srbija ima veliku prednost protiv Portorika - 43:26.

21:37

18' - Srbija čuva prednost

Odlična igra Srbije, prednost je sve veća - 37:19!

21:32

16' - Dve trojke Jovane Nogić!

Kakva sekvenca za Jovanu Nogić, dala je dve trojke i donela Srbiji ogromno vođstvo - 34:19!

Jovana Nogić
MN Press, Sinisa Kanizaj/Sportida

21:25

12' - Dvocifrena prednost

Čađo pogađa za tri i donosi dvocifreno vođstvo Srbiji - 28:17!

21:19

10' - Završena prva četvrtina

Posle 10 minuta igre u Lilu Srbija ima vođstvo - 23:15.

21:18

9' - Anderson

Sjajan potez Andersonove, Ivon se namestila i pogodila sa poludistance - 23:15.

21:14

8' - Čađo vraća trojku

Ekspresan odgovor Saše Čađo - 17:10.

MN Press

21:14

7' - Stanković iz reketa

Strpljiv napad Srbije kojei se završava košem Stankovićeve iz reketa, ali Portorikanke odgovaraju trojkom - 14:10.

21:10

5' - Sjajna igra Srbije

Odlično igra Srbija, Portorikanke su u ogromnim problemima - 11:2.

Srbija košarkašice

21:06

3' - Nogić i Raca

Raca daje oba penala, a onda Nogić pogađa sa poludistance - 6:2!

21:04

2' - Poništena trojka Čađo

Sudije su gledale snimak i ustanovile da je Saša ipak gazila liniju i da je pogodak za dva, ne za tri poena - 2:2.

21:02

1' - Čađo za tri

Počelo je trojkom Saše Čađo, pogodila je za tri, lopta je igrala na obruču nekoliko puta, ulazila, izlazila i na kraju je ušla - 3:0.