Studentski centar: Sudar, Nil 10 (5 as), Pavlićević, Anđušić, Bogdanović 2, Hadžibegović 13, Vučelić 2, Grbović 3, Nikolić 8, Drobnjak 8, Bogavac 10, Mirković 4

Partizan: Dejvis 10, Lunberg 13, Džouns 19 (3/3 za tri), Nilikina 9 (3/4 za tri), Koprivica 7, Nakić 6, Bošnjaković 2, Marinković 1, Pokuševski 5, Braun 6, Bonga 2, Lakić.

18:01

Karlik Džouns blistao

Fenomenalni plejmejker crno-belih ubacio je 19 poena, uz tri asistencije i tri "vezane" trojke (3/3). Uz njega, najefikasniji među gostima bio je Gabrijel "Ife" Lunberg sa 13 poena (1/4 za tri), a Brendon Dejvis ubacio je 10. Važno je naglasiti i to da nijedan igrač Partizana nije igrao duže od 22 minuta, koliko je Dejvis proveo na terenu, pa je onda očigledno da je Obradović ostvario i taj cilj i sačuvao energiju ekipi.

20240925ivParBor111.JPG
MN Press

17:55

Kraj meča, Partizan je pobedio 80:60

Crno-beli rutinski savladali Studentski centar

17:52

38' Partizan overava pobedu, 58:75

Crno-beli mirno završavaju meč u kojem će ostvariti i četvrti "jadranski" trijumf ove sezone u isto toliko kola.

Karlik Džouns
MN Press

17:37

Pokuševski pogađa iz kontre za "plus 14"

Crno-beli su definitivno odbili ofanzivu domaćih i na sedam minuta do kraja imaju novu najveću prednost

željko obradović

17:28

30' Karlik Džouns odbija nalet domaćih, 50:58

Uvukla se blaga nervoza u crno-bele, kroz celu četvrtinu nisu pogodili trojku (7/16), a Studentski centar je u poslednjim napadima u 3/4 pokušao da se vrati na posed zaostatka, ali nje uspeo Bogavac da pobedi.

Usledila je odlična akcija Karlika Džounsa i koš za mirnijih "plus 8" Beograđana za kra treeće deonice.

17:17

Tu je i Stevan Jovetić

Dok Partizan vodi 46:54 u fazi meča u kojoj vreme sporo protiče (26. minut), a nema dešavanja na parketu, kamerman TV Arena sport uhvatio je na tribinama i bivšeg asa crno-belih, crnogorskog fudbalera Stevana Jovetića

Isključen Petar Mijović!

Bunio se trener Studentskog centra tražeći faul Bonge na Bogavcu, kročio u teren i mahao ka arbitru, koji mu je dosudio tehničku. Posle razgovora sa Sašom Puklom, on je udaljen u svlačionici. Ostaje pretpostavka da je u prvom delu meča tehnička pripisana njemu i da je zato sada morao da ode na "hlađenje"

Partizan i dalje ima mirnu prednost, 52:38, a Nakić je u kontri promašio šut za maksimalnih "plus 16"

Petar Mijović

16:47

Na poluvremenu, Partizan mirno vodi 46:35

16:39

Željko Obradović se naljutio!

"Alo, alo, kakvu košarku igraš? Aleksej, Aleksej!", dozivao je Željko Obradović ekipu na tajm-autu pri rezultatu 33:42 u 18. minutu.

KK Partizan vs KK Crvena zvezda (4).JPG
MN Press

16:33

15' Dejvis poleteo, 40:29!

Karlik Džouns asistira, Partizanov centar leti u Podgorici i zakucava. Srpski tim bez problema održava dvocifrenu prednost dok odmče druga četvrtina.

16:24

13' Karlik Džouns ne može da stane!

I treću uzastopnu trojku ubacio je Partizanov as, za vođstvo 33:22! Ova je bila uz faul. Ubacio je 10 poena za dva minuta na terenu.

16:22

11' Partizanov šoutajm

Dejvis - Pokuševski - trojka Karlika Džounsa. Veoma lepo igraju crno-beli i vode 26:17!

MN Press

16:19

Pokuševski trojkom zatvara 1/4

Za kraj prve deonice, krilni košarkaš Partizana ubacio je trojku za vođstvo crno-belih 23:17. Atraktivna košarka u SC "Morača" u Podgorii

Aleksej Pokuševski
MN Press, Markos/Eurokinissi

16:14

8' Sjajna akcija Dejvis - Lundberg, 18:13 za crno-bele

Veoma lep potez izveli su Partizanov centar, koji je sa vrha reketa asistirao beku za prodor i za pogodak na "drugi" obruč. Partizan vodi, a trener domaćih Mijović zatražio je tajm-aut.

16:11

7' Domaći preokrenuli, Nilikina opet ubacio trojku

Francuz je raspucan na startu meča, pa je svojom drugom trojkom vratio prednost Beograđanima 11:9.

Frenk Nilikina
MN Press

16:10

4' Još jedna trojka crno-belih

Posle Nilikine i Lumberg je pogodio trojku, za Partizanovo vođstvo 8:2. Ipak, domaći su uzvratili trojkom Luke Bogavca (5:8)

16:02

1' Nilikina kreće trojkom - 0:3

Partizan čeka duplo evroligaško kolo

Crno-beli će se nakon ovog meča vratiti u Beograd na kratki odmor i na pripremu prve "duple" evroligaške sedmice u sezoni. Crno-beli će naredni meč igrati kod kuće protiv Bajerna u utorak, 15. oktobra od 20.45 časova, a dva dana kasnije, u četvrtak od 20.05 gostovaće Makabiju u hali "Aleksandar Nikolić".

11:48

Učinak Podgoričana 2-1

Crnogorski rival crno-belih u uvodna tri kola ostvario je pobede protiv Spartaka iz Subotice (84:76) i Zadra (86:62), uz poraz od Cibone u gostima (69:75). Najefikasniji igrači Studentskog centra u tim mečevima bili su centar Zoran Nikolić, plejmejkeri Vladimir Mihailović i Erik Nil, bek Luka Bogavac...

Luka Bogavac
MN Press

11:46

Sudijska trojka - poznati arbitar na čelu

Meč u Podgorici sudiće Saša Pukl (Slovenija), Luka Kardum (Hrvatska), Franko Gracin (Hrvatska)

Saša Pukl
MN Press

11:44

Obradovićeve dve dileme pred meč

"Moramo da nađemo snage za ovaj predstojeći gust raspored. Treba rasporediti minutažu, odmoriti, a pre svega, da vidimo igrače koji su imali problema u toku utakmice protiv Reala. Prvo kako su Vanja i Tajrik, kao i da vidimo da li su ostali zdravi, pa ćemo na osnovu toga odlučiti ko će biti u timu protiv Studentskog centra."

Vanja Marinković
MN Press

11:42

Trener Studentskog centra - Petar Mijović

"Sigurno da nas čeka jedan praznik košarke, da nam u goste dolazi ozbiljan evroligaški tim sa vrhunskim trenerom. To je samo po sebi za nas, za našu mladu ekipu veliki izazov. Utakmica protiv Partizana spada u red onih utakmica iz kojih i igrači i treneri izlaze bolji. Mislim da se nalazimo u dobrom momentu, u dobrom raspoloženju, daćemo sve od sebe da Partizanu otežamo posao i da ostavimo što je moguće bolji utisak. Naravno, u utakmicu ulazimo sa svojim ambicijama, ulazimo sa željom da je odigramo na najbolji mogući način protiv ekstra kvalitetnog protivnika. Kao što sam rekao, želimo da uvedemo utakmicu u tok, da je odigramo tako da što više otežamo Partizanu posao u Podgorici", rekao je pred meč Petar Mijović, trener Studentskog centra.

MN Press

11:41

Stanje na tabeli pred ovaj meč

11:39

Partizan u Morači pravo iz Madrida

Nije prošlo ni 48 sati od duela Real Madrid - Partizan, a tim Željka Obradovića igra protiv Studentskog centra u Podgorici. Za razliku od Evrolige (0-2), crno-beli na Jadranu imaju sigurnih 3-0, posle dominantnih pobeda protiv Borca i Cibone, kao i uz trijumf protiv Spartaka u Subotici.

PARTIZAN vs CIBONA
MN Press

11:29

Dobro došli u tekstualni prenos

Košarkaši Partizana od 16 časova igraju protiv Studentskog centra meč 4. kola ABA lige. Pratite utakmicu u dvorani "Morača" uz MONDO.