• ZADAR: Mihailović, Vol 6, Klarica, Gegić 18, Proleta, Žganec 10, Mazalin 9, Dundović, Ramljak 19 (11 sk), Gilbert 5, Tobarina.
  • ZVEZDA: Miler-Mekintajer 16 (2/7 za tri), Kenan 3, Teodosić 6, Davidovac 2, Mitrović 8, Lazić, Kalinić 10, Dobrić 16 (4/9 za tri), Daum, Gedraitis 7, Plavšić 13, Dos Santos 3.

Najbolji košarkaš Zvezde gestikulirao ka tribinama u Zadru posle utakmice

Pogledajte tabelu ABA lige

Standings provided by Sofascore

21:55

Kraj utakmice, pobeda Zvezde 84:77!

Teško, teško ostvarena i znojem natopljena pobeda crveno-belih! Bilo je 19 poena razlike u prvom delu meča, a onda je Zvezda "oživela" i proigrala! Povukao je tada Ognjen Dobrić (16 poena), a u drugom poluvremenu su se istakli Kodi Miler Mekintajer (16 poena), Uroš Plavšić sa 13 poena, Nikola Kalinić sa 13...

21:52

39' Teodosić utišava halu, Zvezda na "plus 7"

Sjajno dodavanje Zvezdinog plejmejkera za Ognjena Dobrića, koji poentira za vođstvo 81:74 u pretposlednjem minutu.

21:48

38' Važni poeni Mekintajera

Mekintajer ubacuje svoj 16. poen, za Zvezdinih "plus 5" i za tajm-aut Jusupa.

21:47

38' Zadar niže ofanzivne skokove, 74:77

Marko Ramljak poentirao je kraj Luke Mitrovića za "minus 3"domaćih

21:45

38' Kalinić za "plus 5", 72:77

Muče se igrači oba tima da "vežu" dva pogotka sa linije penala. Mazalin i Kalinić pogađajupo jedno

Nikola Kalinić
R. R./ATAImages

21:42

Potpuna drama, Zvezda vodi 74:71!

prodora, ali je neko dirao konkstrukciju domaćeg koša i priznaju se poeni. Ekipe idu na tajm-aut dok počinje 37. minut.

21:38

35' Trojka na trojku, Gegić i Mekintajer!

Zvezda vodi poen prednosti na početku 35. minut.

Kodi Miler Mekintajer

21:36

33' Nesportski faul Mitrovića na Žganecu, 64:63

Sudije su gledale snimak nakon "čelindža" klupe Zadra i procenle da je Zvezdin centar nesportski udario igrača Zadra na polovini terena d abi prekinuo kontru

21:27

32' Zadar kreće po vođstvo

Kenan pravi faul u igri "jedan na jedan" posle koša Amara Gegića za 62:63

21:27

30' Konačno, Gedraitis!

Litvanac ubacuje 11. trojku Zvezde iz 31. pokušaja, za vođstvo 63:60 u 30. minutu.

21:23

28' Trojka Kenana, poeni Mekintajera, 56:60

Zvezda opet stiče prednost poenima plejmejkera sa linije penala

21:22

Sjajan potez crveno-belih

21:19

28' Gedraitis promašuje trojke, Zadar opet vodi, 56:55

Muči Litvanca šut kao i od dolaska u Zvezdu pretprošlog leta, a Marko Ramljak njegov poslednji promašaj sa distance kažnjava polaganjem. Sferopulos traži tajm-aut.

21:17

25' Ponovo loš period u igri Zvezde, 52:53

Sudije su minutima gledale situaciju na zahtev trenera domaćih Danijela Jusupa, dodelile Zvezdi loptu, a onda ju je Teodosić brzo izgubio. Potom je i Uroš Plavšić napravio prekršaj u npadu

21:05

Napeto u 4/4!

Miler Mekintajer ubacoi je trojku za Zvezdino vođstvo 49:44, ali su Zadrani odmah uzvratili, košem Marka Ramljaka uz faul i poenima Amara Gegića za 49:49.

20:46

Zvezda se potpuno vratila u život!

Trojkama Miloša Teodosića i Ognjena Dobrića, Zvezda je potpuno istopila vođstvo domaćih. Bilo je 30:11 za Zadar, a sada je 42:41!

Zadar ubacio 37 poena za 13 minuta

Katastrofalno igra i izgleda Crvena zvezda u Zadru. Jago je driblao loptu ceo napad, pa šutirao trojku preko Karla Žganeca i nije ni dobacio

20:12

Crvena zvezda nokautirana!

Ajzeja Kenan gubi orijentaciju gde je igrač koga bi trebao da čuva, a Zadrani odlaze na ogromnu prednost, 30:11!

20:10

Zadar ubacio već šest trojki iz sedam pokušaja!

Na semaforu je neverovatnih 26:9 posle samo šest i po minuta košarke u Zadru!

20:06

5' Zvezda tone, Zadar ima 14 poena razlike

Amar Gegić poentira za 16:5 i za oduševljenje na tribinama, a onda je na istom talasu trojku Mihailović ubacio još jednu trojku!

20:04

4' Bolji početak Zadra, daleka trojka Mihailovića

Posle tri minuta, domaći vode 14:5, posle trojke Vladimira Mihailovića sa osam metara. Sferopulos mora da zove tajm-aut.

19:48

Ovako stoje stvari u ABA ligi

19:47

Bez Nedovića, kao i Bolomboja

Nemanja Nedović propustio je meč protiv Reala zbog povrede, a nema ga u timu ni u Zadru. Takođe, ne igra ni Džoel Bolomboj.
Ovo je sastav crveno-belih: Miler-Mekintajer, Kenan, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Daum, Gedraitis, Plavšić, Dos Santos

19:46

Nastavlja se teška Zvezdina serija

Posle vezanih gostovanja Budućnosti i Real Madridu, crveno-beli igraju i treći uzastopni meč van Beograda. Gostuju u Hrvatskoj, gde su ranije ove sezone izgubili od Splita u Jazinama. S obzirom na skor 3-2, uveliko nemaju pravo na kiks.

19:44

Dobro došli u tekstualni prenos

Crvena zvezda od 20 časova gostuje Zadru, u 6. kolu ABA lige. Pratite tekstualni prenos uz MONDO.