Slušaj vest

Bogdan Bogdanovićima novi tim! Nakon što je posle sjajnih igara u Partizanu i Fenerbahčeu kao 27. pik izabran od strane Finiks Sansa za koje nikada nije zaigrao. Trejdovana su njeogva prava u Sakramento za koji je igrao tri sezone. Kada je prešao u Atlantu 2020. i kada se ustalio delovalo je da bi tu mogao i da završi karijeru, ali posle problema ove sezone je postalo jasno da će biti trejdovan.

Nakon mučenja sa formom i povredom poslednjeg dana roka za razmene u najjačoj ligi sveta napustio je Džordžiju i otišao je u Los Anđeles Kliperse! Nakon Marka Jarića, Miloša Teodosića, Vladimira Radmanovića, Željka Rebrače i Bobana Marjanovića biće još jedan Srbin u ovom timu.

U trejdu u smiraj prelaznog roka u Kliperse su otišli Bogdan Bogdanović i tri pika druge runde, a u Atlantu nekadašnji plej Denvera Bounz Hajlend i Terens Men. Šta sada Bogdan može da očekuje?

Starter ili lider?

Bogdan Bogdanović
Foto: Imagn Images / ddp USA / Profimedia

Tim Klipersa je napravljen oko ndve superzvezde. To su Kavaj Lenard i Džejms Harden, a osim njih najsigurniji je kao starter Ivica Zubac. Kako je Džejms Harden prešao da igra plejmejkera u ovoj fazi karijere na poziciji beka koji pokriva Bogdan trenutno je starter Norman Pauel, koji je ranije više igrao kao trojka, a NBA šampion sa Torontom iz 2019. je prošle sezone bio starter na samo tri meča. Druge opcije na beku su zapravo plejevi - odlični defanzivac Kris Dan, kao i veteran Peti Mils. To stavlja Bogdanovića u dve moguće pozicije u novom timu.

Jedna je da odmah postane starter, a da Norman Pauel bude druga opcija na mestima beka i krila. Ipak za sada, dok se ne uklopi u tim možda je realnije da bude prva opcija sa klupe, lider tima kada na klupu odu Harden i Kavaj Lenard. Videćemo, svakako će imati više šanse da ostane dugo u peljofu i bori se za titule u Los Anđelesu nego do sada u Atlanti.

(MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO: 

05:24
Bogdan Bogdanović o svom kampu Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić