Slušaj vest

Mladi košarkaš Kosta Kondić (24, 193 cm) igra sjajno ove sezone za Megu i jedan je od najboljih igrača ovog tima, ali kao što je već poznato ne može da igra za Srbiju. Njega je želeo još ranije selektor Svetislav Pešić, međutim FIBA je donela odluku da Kole ne može da obuče dres "orlova", nego samo da igra za Bosnu i Hercegovinu.

Razlog tome je što je nastupao za mladu reprezentaciju BiH i nije mu dozvoljena promena državljanstva, iako mnogim drugim košarkašima jeste, tako da Kondić jedino može da se nada pozivu u redove "Zmajeva". Na to će, pak, morati da pričeka pošto se ponovo ni ovoga puta nije na spisku. Selektor "zmajeva" Adis Bećiragić je za "Klix.ba" otkrio zbog čega ga neće biti u odlučujućim utakmicama sa Kiprom i Franucskom.


"Svi znamo, manje ili više, šta se desilo u ovom periodu s Kostom Kondićem. Nakon svega, on je iskazao jasnu želju da igra za Bosnu i Hercegovinu", rekao je selektor Bećiragić i dodao: "Radi se o izuzetno talentovanom igraču koji bi godinama da igra na visokom nivou za reprezentaciju BiH. Mislim zato da mu ne treba zatvoriti vrata i zbog toga sam ga stavio na širi spisak kao dokaz naše dobre volje i kao naš odgovor na njegovu iskazanu želju da igra za BiH".

Ipak, iako je Kondić voljan da igra za Bosnu, od njega očekuju da to još više dokaže: "Međutim u isto vreme treba da vidimo da je istrajan u želji da igra za Bosnu i Hercegovinu i zbog toga što sam želeo da završimo kvalifikacije sa igračima s kojima smo počeli i koji su tu godinama, nisam ga stavio na uži spisak".

Ove sezoen Kosta Kondić prosečno postiže 15,6 poena za Megu, uz još tri skoka i 2,4 asistencije po utakmici. Bez njegove pomoći, Bosna i Hercegovina će pokušati da potvrdi plasman na Eurobasket, ispred Hrvatske.

BONUS VIDEO:

01:54
Košarkaši pevaju Kari's on fire Izvor: RTS

(Klix.ba/MONDO/Milutin Vujičić)