Jedan od najboljih igrača Evrolige mogao bi da postane reprezentativac Turske. Kako prenose grčki mediji Kendrik Nan je želja nacionalnog tima Turske, a ako se to desi u bliskoj budućnosti onda ćemo igrača Panatinikosa gledati i u duelu sa Orlovima.
Već se pisalo da reprezentacija Grčke želi 195 centimetara visokog Amerikanca, a sada mediji iz iste zemlje donose nove vesti. Grčki portal "Sport 24" preneo je da Ergin Ataman želi Kendrika Nana u svojim redovima nacionalnog tima. Takođe se navodi i da je Nanu ponuđena izdašna finansijka ponuda, međutim, nije precizirano o kojoj sumi je reč.
U slučaju da pristane, Nan bi stajao rame uz rame sa još jednim naturalizovanim Amerikancem - Šejnom Larkinom. Ovaj tandem mogao bi da izađe i na megdan Srbiji, pošto se upravo Orlovi nalaze u grupi sa Tusrkom, Češkom, Estonijom, Letonijom i Portugalijom u grupnoj fazi Eurobasketa.
Nan igra najbolju sezonu u svojoj karijeri. Prosečno beleži 20,8 poena u Evroligi, 3,6 skokova i 4,2 asistencije na meču, a tome pridodaje i 1,1 ukradenu loptu za 31,1 minut na terenu. Njegov tim ima velike ambicije u Evroligi, a vođeni dobrom igrom Nana imaju mogućnost da ponovo prošlogodišnji uspeh u elitnom takmičenju.
Podsetimo, Evropsko prvenstvo za košarkaše igra se od 27. avgusta do 14. septembra u četiri zemlje. Srbija će igrati u Letoniji, gde će biti održana i završnica turnira, dok su ostale tri zemlje - Poljska, Finska i Kipar.
BONUS VIDEO: