Slušaj vest

Nikola Jokić je najbolji košarkaš na planeti i tu nema nikakve dileme. Oni koji pokušavaju da nađu razlog da ga kritikuju, navode tu slabije igranje odbrane. Međutim, on im je još jednom pokazao da to nije baš tako i da kada želi, da može da igra sjajno u odbrani i to su videli svi u Denveru još jednom.

Pokazao je to u sedmom meču plej-of serije sa Klipersima gde je uspeo da udari blokadu Ivici Zubcu. U duelu dvojice centara srpski igrač je pokazao da ume da odigra odlično u odbrani. Bilo je to u završnici prvog poluvremena kada je udario "rampu" jednom od najboljih igrača tima iz Los Anđelesa.

Odmah posle te blokade Jokića usledila je brza kontra Nagetsa, Džamal Marej se zaleteo i poentirao i doneo svom timu dvocifreni plus. Jokić se dosta mučio sa šutom u prvom poluvremenu, previše je promašivao, ali je u drugom to podigao i pomogao ekipi da uveća dvocifrenu prednost. Na kraju je meč završio sa dabl-dabl učinkom (16, 10sk, 8as).

BONUS VIDEO:

00:15
Nikola Jokić Izvor: Instagram/HouseOfHighlights