Nikola Jokić odveo je Denver u polufinale Zapadne konferencije pošto je u "majstorici" opet bio ključna figura u pobedi nad L.A. Klipersima (120:101). Međutim, za razliku od nekih drugih utakmica ove sezone, Nikola Jokić nije forsirao šut i nije se pitao baš u svakom napadu, čime je konačno podeljena odgovornost i sa saigračima, pa je legendarni Šekil О'Nil odmah posle meča pričao o tome.
Analiziravši utakmicu, Šekil O'Nil je primetio da Jokić "uvek brine o svojim saigračima kada je u pitanju distribucija lopte", tako da je upitao Somborca da li je održao poseban razgovor: "Jesi im rekao, ovo je sedma utakmica, udvojiće me, a vi budite spremni?".
Iako je sigurno O'Nil imao dobru nameru, Jokić je morao da ga ispravi jer smatra da se utakmica nije baš odvijala u smeru u kom je sam video: "Ne, bili su spremni, a isto tako mislim da me nisu baš toliko udvajali. To je bio 'hard shrink' (vrsta odbrane, prim. aut.), ali su istupili i pogađali bitne šuteve. Majkl Porter Džunior, Rasel Vestbruk i Kristijan Braun su imali velikog uticaja na utakmicu, pa je Pejton Votson pogodio važnu trojku iz ugla. Svi koji su igrali su istupili i doprineli na neki način", poručio je s osmehom na licu Jokić, pa se kasnije šalio i sa Čarlsom Barklijem.
Šta je "hard shrink" o kom je pričao Jokić?
Iako nije možda termin koji se čuje svaki dan, važno je napomenuti da je "hard shrink" vrsta odbrane u kojoj odbrana pokušava da suzi prostor u reketu tako što zaustavlja prodore igrače spolja. Odbrambeni igrači se pomeraju više ka reketu i sprečavaju prodor igrača s loptom, čime se ostavlja prostor za šut spolja. Naravno, to je rizik koji se preuzima obično protiv timova koji ne šutiraju naročito dobro spolja, što i jeste slučaj s Denverom, ali to nije pomoglo L.A. Klipersima.
Šta je još Šekil O'Nil rekao o Jokiću?
Imao je prethodnih dana Šek zamerke na Jokićev račun, ali shvatio je da mora da ostane na njegovoj strani, između ostalog i zbog toga što je veliki fan Raasela Vestbruka.
"Voleo bih da vidim da Ras osvoji šampionski prsten", rekao je Šek koji je nahvalio Jokić za svoje liderstvo u sedmoj utakmici serije: "Ako želiš da budeš najbolji - moraš da pobediš najbolje. Tako da će ovo biti dobar izazov za njih. Ali ja ipak naginjem ka Denveru".
Kad počinje serija Oklahoma - Denver?
Kao što je poznato, Oklahoma je naredni rival Denvera i već danima čeka protivnika jer je "pometlala" Memfis (4-0). Ono što je zanimljivo je da serija odmah počinje i igra se u noći između ponedeljka i utorka (3.30), a ove nedelje videćemo još tri utakmice i poznat je već detaljan raspored.
BONUS VIDEO: