Slušaj vest

Košarkaši Oklahome nalaze se na korak od osvajanja šampionske titule u NBA ligi, pošto su u sedmom meču savladali Indijanu na svom parketu (120:109). Bio je to drugi uzastopni trijumf najboljeg tima iz ligaškog dela takmičenja, pošto su na prethodnoj utakmici vratili, a sada potvrdili vraćeni brejk.

Do trijumfa u petom meču finalne serije Oklahomu je predvodio nestvarni tandem koji čine Džejlen Vilijams i Šej Gildžes-Aleksander, a MVP ligaškog dela sezone ovog puta nije morao da bude najefikasniji pojedinac na meču. Vilijams je ubacio 40 poena, Gildžes-Aleksander dodao 31, a još 25 poena koje su zbirno postigli Vigins i Valas potpuno su razoružani goste. U poraženom timu najefikasniji su bili Paskal Sijakam sa 28 i Ti-Džej Mekonel sa 18 poena, dok su dvoicfreni bili još i Nesmit (14), Tarner (13) i Topin (12).

Zanimljivo, na oba kraja terena izostali su učinci velikih zvezda. Čet Holmgren postigao je devet poena u dresu Oklahome, a uz je imao 11 skokova. Šutirao je tek 4/15 iz igre, odnosno samo 3/12 za dva poena. Na drugoj strani podbacio je povređeni Tajris Halibarton koji je meč završio sa četiri poena, sedam skokova, šest asistencija i bez pogotka iz igre.

Oklahoma je već u prvoj deonici stigla do dvocifrene prednosti, ona je u drugoj četvrtini iznosila čak i 18 poena, a Indijana je u trećem periodu pokazala zube. Uspeli su gosti da priđu na samo pet poena zaostatka krajem trećeg perioda, ali nisu imali snage za preokret. Falilo je malo, a na kraju bi za toliko mogla da im izmakne šampionska titula u NBA ligi - kojoj su sad mnogo bliži igrači Oklahome.

Šesti meč finala donosi meč loptu za Oklahomu, a igraće se pred navijačima Indijane. Ukoliko domaća ekipa pobedi na susretu u Indijanapolisu, gledaćemo i majstoricu za šampionski prsten, a taj meč igraće se na terenu Oklahome - po mnogim statističkim parametrima ubedljivo najboljem timu u ovoj NBA sezoni.

Bonus video:

00:20
NBA liga pokrala Nikolu Jokića Izvor: NBA