Slušaj vest

Reprezentativac Srbije Uroš Trifunović zvanično je predstavljen kao novo pojačanje Makabija iz Tel Aviva. Nakon sjajne sezone u Tofašu, usledio je poziv izraelskog velikana, pa nije bilo mnogo dileme za srpskog beka.

Makabi je na jako zanimljiv način najavio dolazak Trifunovića. "Pronađite deo slagalice koji nedostaje", napisali su iz kluba koji naredne sezone ima velike ambicije u Evroligi.

Trifunović se trenutno nalazi na preipremama reprezentacije Srbije za Evropsko prvenstvo, pošto ga je selektor Svetislav Pešić uvrstio na širi spisak od 17 igrača. Videćemo da li će uspeti da se izbori za svoje mesto na Eurobasketu koje počinje od 27. septembra.

Nekadašnji igrač Partizana je seniorsku karijeru počeo u Humskoj, nosio je dresove Mladosti iz Zemuna i Mege, da bi prošle sezone zadužio dres Tofaša, što se ispostavilo kao sjajan potez.

Makabi je ovog leta za sada doveo Lonija Vokera, Džefa Dautina, Marsija Santoša, Oseja Brišeta, dok se još mnoga imena dovode u vezu sa izraelskim velikanom.

BONUS VIDEO:

00:25
Košarkaši Partizana i FMP-a na zagrevanju Izvor: Kurir