Slušaj vest

Navijači Crvene zvezde popunili su jednu tribinu iza koša u "Beogradskoj areni", a čim su stigli na večiti derbi krenule su prozivke. Navijači Partizana su se prvo oglasili zastavom na kojoj piše "Četnici Sever", a na njoj je Slobodan Penezić Krcun.

Slobodan Penezić Krcun rođen je 2. jula 1918. godine, a preminuo je 6. novembra 1964. godine u Šopiću kod Lazarevca nakon saobraćajne nesreće.

Bio je visoki funkcioner Komunističke Partije Jugoslavije u kojoj je bio član pre Drugog svetskog rata, a nakon ratnih godina bio je jedan od osnivača OZNE tj. UDBE. Bio je ministar unitrašnjih poslova, jedan od glavnih ljudi komunističke vlasti.

Nosilac je brojnih odlikovanja i bio je veliki navijač Crvene zvezde. Iako to nije zvanično potvrđeno postoje teorije da je on učestvovao u stvaranju SD Crvena zvezda i zbog njegovih čvrstih veza sa crveno-belima, navijači Partizana spremili su ovakvu zastavu i provokaciju. 

 (MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO: 

00:31
Doček igrača Partizana i skandiranje Željku Obradoviću Izvor: MONDO