Slušaj vest

KK Partizan je užurbano morao da traži pojačanje na poziciji centra nakon odlaska Tajrika Džounsa u Olimpijakos, a prvo ime koje se pojavilo je Tonje Džekiri, veteran koji je nedavno raskinuo saradnju sa moskovskim CSKA. Ipak, sada se pojavila nova glasina, crno-beli su navodno bili zainteresovani za dovođenje Nika Rakočevića koji igra za australijski Adelejd 36ers.

Prema pisanju ESPN-a, beogradski tim se raspitivao za otkup ugovora Rakočevića, ali nije dobio pozitivnu povratnu informaciju. Američko-srpski košarkaš želi da ostane u Australiji, dok ni čelnici kluba nisu bili raspoloženi da ga puste jer je jedan od ključnih igrača u aktuelnoj sezoni.

Ko je Nik Rakočević?

Nik Kovačević je rođen 1997. u Čikagu, poseduje američki i srpski pasoš i nastupao je za našu selekciju u uzrastu do 20 godina. Njegov otac Moma je rođen u Beogradu, a kako se preselio u "srpski grad" u Americi upoznao je suprugu Deniz. Pohađao je Univerzitetu Južne Kalifornije i prosečno beležio 5,2 poena i 4,2 skoka po utakmici, igrajući kao povremeni starter.

Prvi profesionalni ugovor potpisao je sa Džeđang Golden Bulsima gde je igrao dve sezone. Potom je imao kratku epizodu na Filipinima, da bi se ponovo vratio u Džeđang Bulse do kraja sezone 2022/23. Igrao je za još jedan klub u Kini, a potom prešao da igra u Liban. Ponovo se vratio u Kini i odigrao jednu sezonu za Ningbo Rokets, a potom se preselio u Portoriko.

U septembru 2025. godine, Rakočević je potpisao ugovor sa Adelejd 36ersima i tamo se očigledno dobro pokazao jer klub nije bio želeo da pregovara o njegovoj slobodi, mada ni sam igrač nije bio spreman za novu selidbu.

BONUS VIDEO:

04:16
Bruno Fernando izjava posle Splita Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić