Slušaj vest

Predsednik KK Partizan Ostoja Mijailović odgovorio je Nebojši Čoviću na nedavne optužbe kako pokušava da utiče na kadriranje, rad i regularnost KLS-a. Prvi čovek srpske košarke je nedavno gostovao na televiziji "Prva", a sada je Mijailović imao priliku da iznese svoju stranu priče.

Ostoja je direktno poručio Čoviću da nema problema da sednu za isti sto i pričaju o temama koje su od interesa za budućnost srpske košarke.

"Ja hoću da kažemo nismo učestvovali u kadriranju imamo dovoljno svojih problema, sa povredama i ostalim, nemam nikave veze sa tim, on je pokušao da pokaže bliskost Drčelića i mene. Ja nikada nisam krio da zadnjih 20 godina imam dobar odnos sa njim. Upravo je Čović sedeo sa njim za zajedičkim stolom na jednoj porodičnoj proslavi, nisam ja. Ja da sam na njegovom mestu, ja bih razmislio o razvoju košarkaške infrastrukuture", počeo je Mijailović.

Image_20260208_113302_652.jpg
Ostoja Mijailović Foto: Prva TV/Printscreen

On je jedan od zagovornika izgradnje nacionalne košarkaške arene, što je je i ovog puta naglasio. "Pohvalio bih državni vrh za pomoć klubovima i ulaganja, ali nacionalni savez mora da pokree incijativu sa se izgradi košarkaška nacionalna arena. Nismo igrali u Areni zbog vaterpola. Utakmicu protiv Olimpijakosa igramo u Pioniru, zbog bezbednostnih mera nismo igrali u Beču, nego u Pioniru koji ima 7.000 mesta i kako vi da odlučite ko može da dođe na utakmicu".

Potom se još jednom direktno obratio Čoviću. "Treba da se zapita da li imamo uslove da radimo, da se obrati državi da se radi na infrastrukturi. Mi kao dva tima možemo da okupimo 80. 000 gledalaca tokom jedne nedelje, to ne može da okupi nijedan drugi sport. To bi trebalo da bude njegov posao nego da napada ljude. Oni nek se bave Savezom, dovoljno imam problema u svom klubu. Ako me budu zvali na satanak oko infrastrukture, rado ću se odazvati. Država pomaže, ali to nije njihov posao, ali mi treba da imamo inicijativu, mnogo ljudu živi za košarku", rekao je Mijailović.

Čović: Kad sednu Putin i Zelenski, onda ćemo Ostoja i ja

Žarko Paspalj i Ostoja Mijailović Foto: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Voditeljka je prenela deo razgovora sa Nebojšom Čovićem od pre neki dan kada mu je sugerisala "da će pre Putin i Zelenski pre sesti za sto nego njih dvojica", sa čim se on i složio.

Kako je rečeno u emisiji, Ostoja nema problem da sedne sa Čovićem za sto, ali navodno predsednik KSS-a nije raspoložen za taj vid rasprave pred malim ekranima.

"Ne moramo da čekamo, seli smo pre dve godine na biznis forumu na Kopaoniku. Moj predlog je da napravite panel diskusniju na teme, ne na temu sukoba, to nas ne vodi nigde. Da sednemo i pričamo o objektivnim temama, kako da unapredimo košarku i radimo na infrastrukturi. Zajedno, zašto da ne? Mi na terenu treba da budemo rivali, ali van terena mi moramo da radimo za dobrobit srpske košarke", jasan je Mijailović.

BONUS VIDEO:

00:31
Izlazak igrača Partizana i Panatinaikosa Izvor: MONDO/Nemanja Stanojćić