Slušaj vest

Crnogorski košarkaš Nikola Vučević neće moći da nastupa za Boston Seltikse u narednom periodu, jer zbog povrede prsta mora na operaciju! Nakon što su rezultati pokazali da je Vučević polomio domali prst desne šake, odlučeno je da se crnogorski centar podvrgne hirurškom zahvatu i na taj način sanira povredu.

To znači da će Boston oko mesec dana igrati bez jednog od svojih najvažnjih košarkaša, centra koji je nedavno stigao u tim kako bi ojačao konkurenciju u reketu. Boston je poslovao sa Čikagom, odakle je Vučević i došao, a crnogorski košarkaš se veoma brzo prilagodio novom timu i počeo da beleži odlične partije.

Na 11 mečeva za Boston Seltike iskusni košarkaš je prosečno igrao oko 23,5 minuta, a beležio je 11,4 poena, 7,8 skokova i dve asistencije. Tokom tog perioda Boston je beležio stvarno dobre rezultate u NBA ligi i čini se da će do kraja ligaškog dela sezone biti glavni kandidati za drugo mesto u Istočnoj konferenciji.

Nikola Vučević je draftovan 2011. godine kao 16. pik, a nakon prve sezone koju je proveo u Filadelfiji godinama je igrao za Orlando. Kasnije je trejdovan u Čikago, a pre nekoliko nedelja još jednom je promenio sredinu - pojačao je Boston Seltikse koji su u njemu prepoznali centra kakav im je neophodan za napad na šampionsku titulu.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

Bonus video:

00:10
Nikola Jokić reakcija na istorijski tripl-dabl Izvor: YouTube/Denver Nuggets