Slušaj vest

Grčki derbi završen je pobedom Olimpijakosa, a to je izazvalo nezadovoljstvo, pre svega vlasnika Panatinaikosa Dimitrisa Janakopulosa, a onda i trenera Ergina Atamana. Grčki derbi je čar sam po sebi, ali poslednji koji je odigran u nacionalnom prvenstvu bio je ispraćen čak i tučom. Pobeda gostiju od 101:94, naljutila je trenera Zelenih.

"Ovo je bilo pozorište, a ne košarkaška utakmica. Posle ovoga ne možemo da pričamo o košarci. Želeo bih da vas pitam - mogu li Dorsi i Vokap da igraju zajedno za reprezentaciju u isto vreme? Mogu li? Ne mogu, jer su obojica naturalizovani igrači. Ali ovde u ligi mogu da igraju tako. Mislim da se to ne dešava u drugim zemljama. Vezenkov igra za reprezentaciju Bugarske. Trojica takvih, plus šest stranaca, plus trojica sudija... Za nas je jako teško da pobedimo", rekao je Ataman.

Ergin Ataman Foto: TOLGA BOZOGLU/EPA, Tilo Wiedensohler / imago sportfotodienst / Profimedia, EPA/Toms Kalnins

Bilo je posebnih reši na račun sudija.

"Bilo je i pomalo smešno - u prvom poluvremenu sam pitao jednog sudiju zašto nije svirao očigledan faul, dok je drugi sudija to učinio. On mi je odgovorio: 'Treneru, ovo mi je prvi grčki derbi.' Rekao sam mu: 'Odlično si počeo, bićeš na svim narednim derbijima ako ovako nastaviš'", odbrusio je Ataman.

"Ponosan sam na svoje igrače jer su se borili u drugom poluvremenu. Ipak, ova utakmica ne menja ništa ni u našem životu, ni u poretku na tabeli. Pokušali smo, ali nam jednostavno nisu dozvolili. U svlačionici sam igračima rekao - nije važno. Najvažnije su nam naredne tri gostujuće utakmice u Evroligi", rekao je Ergin Ataman.

Šta je rekao Jorgos Barcokas?

Jorgos Barcokas Foto: MN Press

Trener Olimpijakosa, naravno, bio je zadovoljan pobedom na gostujućem terenu. "Ništa više od jednog klasičnog meča između Olimpijakosa i Panatinaikosa, koji smo na kraju pobedili. Obe ekipe su imale izostanke i slabosti. Situacija se promenila u drugom poluvremenu zbog odsustva Nana i Dorsiija. Problemi Furnjiea stvorili su dodatne izazove za naše bekove, pa smo morali da igramo u visokim formacijama. Ipak, postigli smo više od 100 poena, a da se nismo opustili na kraju, pobeda bi bila čak i sa 20 poena razlike."

Obveze u Evroligi pomalo su promenile pogled na nacionalna takmičenja. "Razumem da Panatinaikos nije imao veliku motivaciju jer ih očekuje veoma važan meč, baš kao što i mi igramo važan susret u Evroligi. Bio je to proceduralni meč, sa posebnim formatom, kakav je uvek duel Olimpijakosa i Panatinaikosa. Morali smo da pobedimo. Kraj sezone donosi fizički i mentalni umor, ali u ovom trenutku nema opravdanja - mnogo toga je i dalje na kocki", rekao je Jorgos Barcokas.

Bonus video: 

00:18
Ataman: Rogavopulosov potez je zbog emocija Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić