Željko Obradović se vratio u Panatinaikos posle 14 godina i poručio je da je spreman da "zelene" odvede ponovo na krov Evrope. Dobio je "odrešene ruke" i gazda kluba Dimitris Janakopulos namerava da mu napravi ozbiljnu ekipu, tako da na rođendan nije ni mogao da dobije bolji poklon.
"Ovo je važan dan za naš klub. Rekao sam da ću učiniti Panatinaikos većim od velikog kluba. Osvojili smo mi Evroligu, imamo jednu od najboljih arena, a sada imamo ponovo jednog od najboljih trenera, našeg voljenog Obradovića. Vratio se. Tu je. Možemo ponovo da pišemo istoriju. Željko, veliko hvala", poručio je Janakopulos.
Interesantno je da je tokom obraćanja Janakopulos podigao glas na pitanje o Olimpijakosu, dodajući da je za njega najveći rival Real Madrid - kao najtrofejniji klub u Evroligi - i da njega hoće da sruši. Za to je dobio aplauze.
"Ovo je istorijski dan za Panatinaikos. Ovo je nešto veliko, veće od osvajanja Evrolige. Ovo je najveći dan za klub u poslednjih mnogo, mnogo godina...", rekao je Janakopulos koji je pre samo dve godine uspeo da sa Atamanom dođe do toliko željenog pehara Evrolige.
Podsetimo, Željko Obradović je dobio trogodišnji ugovor u Panatinaikosu vredan 12 miliona evra i očigledno je da atinski klub i te kako planira na duge staze sa njim, uz naravno podršku navijača koji su ga dočekali kao heroja.
Obradović je inače već vodio PAO od 1999. do 2012. godine, kada je osvojio 18 domaćih pehara i pet Evroliga.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO:

