Krenula je nova era u Milvoki Baksima odlaskom Janisa Adetokumba u redove Majami Hita, a na njegovoj poziciji krilnog centra odmah je doveden Srbin. Posle godinu dana čekanja nakon biranja na draftu Bogoljub Marković potpisao je višegodišnji ugovor sa klubom.
Reprezentativac Srbije je izbran kao 47. pik na NBA draftu prošle godine i igrao je za Megu u ABA ligi u sezoni u kojoj se spremao za NBA. Prosečno je beležio 18,9 poena, imao je 8,9 skokova i 2,6 asistencija uz 1 ukradenu loptu i jednu blokadu. Bio je najbolji mladi igrač ABA lige, a sada ide u NBA.
Osim Mege razvijao se u redovima OKK Beograda, a visoki Užičanin biće deo rekonstrukcije tima i pokušaja Milvokija da počnu novi život nakon decenije u kojoj se sve vrtelo oko "Grik Frika".
Na krilnim pozicijama Milvoki IMA Usmana Dijenga, Kajla Kuzmu, Pita Nensa, Bobija Portisa, Toreana Prinsa i naravno - Tanasisa i Aleksa Adetokumba. Videćemo ko od njih ostaje u timu i koliko će mesta u rotaciji zapravo imati Marković.
(MONDO, N.L.)
BONUS VIDEO:
