Dan posle poraza od Heliosa, ekipa Svetislava Pešića otputovala je u Republiku Srpsku, na prijateljski meč sa bivšim učesnikom ABA lige.

Domaći tim, koji s klupe predvodi Dragan Bajić, vodio je od početka do kraja i zasluženo pobedio rivala desetkovanog povredama. Crveno-beli su uspeli da pruže dostojan otpor rivalu samo u trećoj četvrtini.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su bivši Zvezdin košarkaš Milan Dozet sa 17 poena, a solidan učinak ostvarili su i Nebojša Joksimović i Bojan Đurica sa po 14 poena.

U beogradskom timu odskočili su Nemanja Nedović (15), Sava Lešić (13) i Uroš Nikolić sa tri poena manje.

Meč je odigran pred oko 3.000 gledalaca, a Zvezdu je bodrilo oko 300 Delija.

Predstavnici Crvene zvezde posetili su tokom ponedeljka i Bijeljinu, gde je Svetislav Pešić predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku uručio crveno-beli dres sa brojem jedan i njegovim prezimenom na leđima.

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)