Slušaj vest

To je to, nećemo više gledati Rasela Vestbruka na košarkaškom terenu. Jedan od najboljih košarkaša svoje generacije i bivši MVP NBA lige objavio je da se povlači nakon 18 sezona u NBA.

Nakon što je prošle sezone nastupao za Sakramento Kingse i pošto nije bilo ponuda zas njega u ovoj takmičarskoj godini odbio je milione koje su mu nudili u Hapoelu iz Tel Aviva i Panatinaikosu i završio je sa igračkom karijerom.

Sakramento je sa njim u timu bio najgora ekipa Zapada sa skorom 22 pobede i 60 poraza. To je najveći broj poraza koji je neki njegov tim imao ikada, a on je odigrao 65 utakmice i na 58 je bio starter. Čak i u ovim godinama je imao 15,2 poena, 5,4 skoka i 6,7 asistencija po meču.

Karijera Rasela Vestbruka

Rasel Vestbruk Foto: LARRY W. SMITH/EPA, magn Images / ddp USA / Profimedia, Imagn Images / ddp USA / Profimedia

Nakon samo jedne dve sezone na koledžu UCLA on je izašao na draft 2008. godine i bio četvrti pik. Igrao je 11 godina za Oklahoma Siti gde je bio i MVP, a posle je lutao. Nastupao je za Hjuston, Vašington, Los Anđeles Lejkerse, Kliperse, jednu sezonu sa Nikolom Jokićem u Denver Nagetsima i sada je u Sakramentu završio karijeru.

Bio je MVP 2017. godine, zatim devet puta Ol Star igrač, dva puta MVP Ol star utakmice, dva puta najbolji strelac i tri puta najbolji asistent NBA. Na kraju će biti peti na večnoj listi u asistencijama, a ima najviše tripl-dablova u istoriji sve dok ga po tome ne stigne Nikola Jokić. Ipak na kraju će završiti karijeru bez osvojenog pehara. Završiće karijeru sa 27.176 poena, 9.026 skokova i 10.351 asistencijom.

(MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO: 

00:40
Šmekerski potez Nikole Jokića Izvor: Arena 1 Premium