Partizan mt:s u četvrtak započinje pohod ka odbrani trofeja u Kupu Radivoja Koraća. Crno-beli će otvoriti završni turnir u Nišu utakmicom protiv Mega Vizure od 18 časova.

Trener aktuelnog osvajača Kupa Vladimir Jovanović ističe da Partizan očekuje veoma težak zadatak u hali Čair.

"Suvišno je pominjati da je kup jedno specifično takmičenje i ne bih se složio da je najlakše stići do trofeja, nego je najbrže, s obzirom na to da se igraju samo tri utakmice. Mislim da je vrlo zahtevno i psihički i fizički, dolazi usred naporne sezone, za svaku ekipu koja učestvuje na turniru. Zahteva dobru i fizičku i psihičku spremu, tri utakmice koje nisu ni malo lake i koje idu dan za danom", rekao je Jovanović dan uoči polaska ekipe u Niš.

On je istakao da će crno-beli jurišati na novi trofej, kako bi nastavili uspešnu tradiciju.

"Partizan mt:s ima uvek visoke ambicije. Poslednje četiri godine je osvojen nacionalni kup i uvek odlazimo sa visokim ambicijama i imamo nameru da trofej namenjen pobedniku kupa zadržimo u svojim vitrinama. Daćemo sve od sebe da taj trofej ostane kod nas".

I prethodne godine u istoj fazi takmičenja crno-beli su se sastali sa ekipom Mega Vizure. Partizan mt:s je dobio meč rezultatom 80:65.

"To je tim koji je sastavljen od mladih igrača koji su talentovani i taj svoj talenat, kroz određeno vreme treba da pretvore u kvalitet. Igraju sa velikim uspehom srpsku ligu i sigurno im neće nedostajati motiva, niti energije, da odmere snage sa svojim starijim kolegama. Za njih je to lepa prilika, kao i prošle godine, da odmere snage na parketu, i oni tu šansu neće ispustiti. Talenat im je nesporan, kvalitet će doći velikim radom koji im predstoji. Mi moramo da uđemo jako koncentrisani, da bismo pokazali tu razliku u kvalitetu", istakao je strateg srpskog šampiona.

Jovanović je rekao da će i ostalih sedam ekipa u Niš doputovati sa istim ciljem - da stignu do kraja.

"Ne bih izdvajao fovorite. Naš cilj je poznat - zadržati trofej u vitrinama", rekao je trener crno-belih, koji će ekipu u Niš povesti u sredu u večernjim satima, posle slobodnog dana.

Sve mečeve direktno će prenositi Arena sport, dok su ulaznice za finalni turnir Kupa Radivoja Koraća rasprodate.

RASPORED TURNIRA

ČETVRTAK

Partizan mt:s - Mega Vizura (18 časova)
Radnički Kragujevac - Vojvodina (20.30)

PETAK
Crvena zvezda Beograd - Radnički Beograd (18)
Hemofarm - Radnički FMP (20.30)

SUBOTA
Polufinale - pobednici prvog dana (18)
Polufinale - pobednici drugog dana (20.30)

NEDELJA
Finale (20.30)

(MONDO)