IMATE PRIČU? Javite nam se.

ABA: Božo, šta to bi?!

Zadar u Zagrebu odigrao sjajnu utakmicu i sa lakoćom savladao jednog od favorita regionalnog takmičenja - 83:67 (27:14, 17:14, 24:17, 15:22).

Crvena zvezda nije iskoristila psihofizički umor Cedevite nakon evroligaškog gostovanja Žalgirisu, ali Zadar nije propustio svoju šansu, nepunih 48 sati nakon kraha Zagrepčana protiv Efesa u Istanbulu.

Čak ni 12 promašenih slobodnih bacanja nije bilo dovoljno da trijumf gostiju dođe u pitanje.

Na prelasku prve u drugu četvrtinu napravili su seriju od 16:2, poveli rezultatom 30:16, a krajem treće četvrtine otišli na čak 28 poena razlike - 68:40!?

Tek tada je ekipa Božidara Maljkovića reagovala serijom od 7:0, ali bilo je prekasno da se nešto značajnije promeni.

Zadru (2-4) je ovo tek druga pobeda u ABA ligi, nakon one nad Zvezdom, posle koje je smenjen Milivoje Lazić, dok je Cedevita pokvarila skor na 4-2.

Najefikasniji su bili Ante Delaš sa 18, Franko Kaštropil i Romeo Trevis sa po 13, odnosno Čejson Alen sa 12 poena, a kod domaćina Miro Bilan i Markis Grin sa po 14.