Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

Poraz Zvezde od Galatasaraja

Crveno-beli u Pioniru odigrali prijateljsku utakmicu zatvorenog tipa sa liderom turskog prvenstva - 70:80 (20:16, 22:20, 14:25, 14:19).

Košarkaši Crvene zvezde Diva u sredu su imali kvalitetnu proveru između mečeva ABA lige sa MZT Skopljem i Solnokom.

Bez prisustva publike, odmerili su snage sa jednim od najboljih turskih timova, koji posle tri kola tamošnjeg šampionata ima stoprocentan učinak, deli prvo mesto na tabeli i gaji maksimalne ambicije u svim takmičenjima.

Vlada Vukoičić nije mogao da računa na Demarkusa Nelsona (dobio udarac u oko protiv MZT-a), ali je debitovao Majk Skot, dok se Elton Braun vratio u ekipu posle odsustva zbog rođenja deteta.

Nekadašnji član Radničkog i Šarlroa proveo je na terenu 25 minuta i dao samo jedan poen, uz šut iz igre 0/5.

Kao što je rezultat ovom prilikom bio u drugom planu, tako je i u slučaju ubojitog američkog košarkaša prioritet bilo njegovo upoznavanje sa saigračima i taktičkim zadacima.

Najefikasniji je sa 16 poena bio Igor Rakočević, dok su Boris Savović i Vuk Radivojević dali po 14.

Savović je čak 13 poena (3/3 za trojku) ubacio do sredine druge deonice, kada je Zvezda vodila sa devet poena razlike - 29:20.

Dobro šutersko izdanje celog tima u prvih 20 minuta "zaokružio" je Radivojević, pogotkom za 42:36 u poslednjem napadu, da bi Galatasaraj prešao u vođstvo početkom treće četvrtine, posle tehničke greške Vukoičiću.

Gosti su u poslednjih 10 minuta ušli sa "plus tri" i zatim serijom od 8:0 rešili pitanje pobednika - 56:67.

Dejvid Hokins i Džamont Gordon postigli su po 18, a Bonifas Ndong 10 poena za tim iz Istanbula, koji će se u četvrtak sastati sa Mega Vizurom.

Reprezentativac Srbije Milan Mačvan igrao je 17 minuta i dao jednu trojku, uz četiri izgubljene lopte.

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)