Amerikanac Bili Tomas, najzvučnije pojačanje Crvene zvezde u letnjem prelaznom roku, doputovao je u subotu u Beograd.

”Veoma sam umoran od dugog puta, ali mi je drago što sam stigao u Beograd i što ću u narednoj sezoni nositi dres Crvene zvezde”, izjavio je 30-godišnji košarkaš za zvanični sajt crveno-belih odmah po dolasku na aerodrom "Nikola Tesla".

Tomas je u prethodne dve sezone nastupao u NBA ligi - prošle za Vašington Vizardse, a pretprošle za Nju Džersi Netse. Pre toga je igrao u Italiji, Argentini i na Filipinima.

"Jedva čekam da udjem u ritam treninga. Očekujem da ću se vrlo brzo uklopiti u novu sredinu i da ću svojim igrama pomoći Crvenoj zvezdi da dobije što više utakmica. Pre dolaska na Internetu sam pokušao da prikupim što više informacija o novom klubu i uverio sam se da dolazim u sredinu koja ima tradiciju, istoriju i sjajne navijače", rekao je Tomas, koji će sledeće sezone nastupati u dresu sa brojem 12.

Zvezdin Amerikanac je rodom iz Lujzijane, a studirao je na pestižnom Univerzitetu Kanzas. Visok je 193 centimetra i igra na pozicijama beka šutera i niskog krila.

(MONDO)