Trio Majamija Džejms - Vejd - Boš imao je svoje veče u četvrtom meču velikog finala NBA lige. Na gostovanju San Antoniju vratili su "brejk" i upisali trijumf rezultatom 109:93, čime su poravnali rezultat u seriji na 2:2.

Lebron Džejms postigao je 33 poena, uz 11 skokova i četiri asistencije, Dvejn Vejd 32, uz po šest uhvaćenih i ukradenih lopti, a Kris Boš završio je duel sa 20 ubačenih poena i 13 skokova.

"Izneli smo veliki teret na svojim plećima. Morali smo da smislimo način kako da dobijemo ovaj meč i odigrali smo na najvišem nivou. Kada svoj trojici krene, teško nas je zaustaviti", izjavio je Džejms posle trijumfa i velike prihološke prednosti uoči nastavka serije



Majamijev trio postigao je ukupno 85 poena za svoj tim.

"Kada Džejms, Vejd i Boš igraju kao na ovom meču, pogađaju kao na ovom meču, svaki tim se nalazi u problemu. Kada ti momci igraju tako dobro, vi onda morate da igrate savršeno protiv njih", objasnio je pravu snagu Majamijeve trojke Greg Popović, trener San Antonija.

A kod Spursa na drugoj strani najbolji su bili Tim Dankan sa 20 i Toni Parker sa 15 poena i devet asistencija.

Finalna serija se sada vraća na Floridu, a peta utakmica na programu je u nedelju.

(MONDO, foto: Beta/AP/ El Nuevo Herald, David Santiago)