Košarkaši Cibone, dvostrukog evropskog šampiona, doživeli su u sredu uveče i 28. uzastopni evropski neuspeh!

Poraženi su od Kantua (79:86), u 5. kolu Evrokupa. Prethodno su, ove sezone, gubili od Le Mana, Nimburka, Artlanda i Ostenda.

Začuđujuće zvuči podatak da su Zagrepčani poslednju pobedu u evrokupovima ostvarili u sezoni 2009/10, u Evroligi. Preciznije, 3. marta 2010. godine savladali su Himki 82:63!

Od  tada počinje njihov tragični niz. U sezoni 2010/11 izgubili su sve utakmice u Evroligi, a potom su redom gubili u Evrokupu, zaključno sa duelom sa Kantuom.

"Neshvatljiv mi je pritisak koji osećaju moji igrači, ali takav skor od 0-27 nema niko u Evropi i verovatno već psihologija igra svoju ulogu", rekao je trener Cibosa Neven Spahija u najavi meča.

U ABA ligi trenutno zauzimaju peto mesto na tabeli, sa skorom od četiri pobede i tri poraza.