Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

Dao sedam trojki za manje od sedam minuta!

Bek Dinamo Sasarija Drejk Diner "ispalio" je neverovatan rafal u koš gostujućeg Brindizija.

Drejk Diner Izvor: MN Press Sedam trojki... Toliko na mnogim utakmicama ne postignu čitave ekipe, a Drejk Diner iz italijanskog Dinamo Sasarija ubacio je za jednu (prvu) četvrtinu.

Preciznije, između njegovog prvog i sedmog pogotka iza linije od 6,75 metara, prošlo je samo šest minuta i 40 sekundi!

Sasari je tu deonicu rešio u svoju korist rezultatom 31:13 i zatim rutinski uvećao svoje vođstvo u četvrtfinalnoj plej-of seriji na 2:0 (89:62).

Drejk Diner, sedam trojki za sedam minuta
Izvor: YouTube

Drejk Diner ima 32 godine i čitavu profesionalnu karijeru proveo je na Apeninskom poluostrvu, nakon što je 2005. diplomirao na univerzitetu Depol i ostao neizabran na NBA draftu.

Njegov tri meseca stariji rođak, plejmejker Trevis Diner, takođe igra za Sasari, a u NBA ligi je proveo pet sezona.

Srpski ljubitelji košarke mogli su da se bolje upoznaju sa specifičnostima te ekipe u prošlosezonskim mečevima Evrokupa protiv Crvene zvezde Telekom. Srpski predstavnik u Pioniru je pobedio rezultatom 116:104, a na Sardiniji 97:94.

Dinamo Sasari je u ta dva meča šutnuo 60 i pogodio 29 trojki!