S obzirom na to da je hala "Pionir" tokom vanrednog stanja pretvorena u prihvatilište za ugrožene u poplavama, košarkaši derbi prinudno je izmešten u Železnik.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom i Partizana odigraće u subotu, od 20.15 časova, četvrti međusobni duel ove sezone. Duel je zakazan na istom mestu gde su pre dve godine isti timovi okončali finalnu seriju plej-ofa, u uslovima "na granici regularnosti".

Direktor crveno-belih Davor Ristović otkrio je u petak, na Malom Kalemegdanu, detalje organizacije utakmice.

Prema ustaljenom principu reciprociteta u podeli karata, Zvezda je ponudila najljućem rivalu 150 ulaznica, što je duplo manje u odnosu na karte koje je dobila za prvi superligaški derbi. Razlog je očigledan - značajno manji kapacitet dvorane.

"Crvena zvezda je predložila da ne bude reciprociteta, ali je Partizan želeo razmenu karata i ponuđeno im je 150 ulaznica. Još nije poznato da li će ih i prihvatiti", objasnio je Ristović u klupskim prostorijama.

Sa Kalemegdana je poručeno i da će Zvezda kao organizator, u saradnji sa policijom, spremno dočekati i dolazak navijača Partizana.

"Ako dođu, učinićemo sve da bezbednost bude na maksimalnom nivou. Ne želimo da se ponove ružne scene koje su se događale prethodnih godina", dodao je funkcioner crveno-belih.

Ulazi u halu biće otvoreni za one sa kartama od 18.30 časova. Iz kluba je apelovano da gledaoci dođu na vreme, jer bi mogli da ostanu ispred dvorane i sa kartama u ruci.

"Kada policija proceni da je ispunjen kapacitet dvorane i da bi dalji ulazak navijača ugrozio bezbednost, kapije će biti zatvorene. Neće moći da uđu ni oni koji imaju karte", precizirao je Ristović.

Direktor Zvezde svestan je da će svi u klubu imati težak organizacioni zadatak u subotu.

"Teže je organizovati derbi u Železniku nego u Pioniru", podvukao je Ristović.