
On je bukvalno "spustio rampu suparnicima", jer je zabeležio lični rekord po broju "banana". On je imao čak devet blokada, od ukupno 18, koliko su Bulsi upisali na tom meču.
I Čikago je stigao do rekorda po broju blokiranih šuteva protivničkih igrača. Prethodno, najviše "rampi" postigli su 20. januara 2012. godine protiv Klivlenda i to 16.
Pau Gasol je do sada uspevao dva puta da zabeleži po osam "rampi" - protiv Finiksa 20. februara 2004, a potom i Sakramenta 29. januara 2007. godine.
Odličnu partiju protiv Denvera upotpunio je sa 17 poena, devet skokova i četiri asistencije.
Uz Gasola u pobedničkom timu istakao se i Džimi Batler sa 26 pogodaka, dok su u redovima Denvera dobar utisak ostavili Vilson Čendler sa 22, Taj Loson sa 20 i Kenet Farid koji je, uz 18 poena, imao i 19 uhvaćenih lopti.
U drugom meču odigranom u noći između četvrtka i petka Sakramento je kao gost savladao Minesotu sa 110:107.
Kingse su predvodili Rudi Gej i Deren Kolison sa po 21 poenom, dok je na drugoj strani najbolji bio Endrju Vigins sa 27 pogodaka.