Košarkaši Igokee, pred oko 1.300 navijača u Laktašima, uglavnom su bili u prednosti u meču 16. kola ABA lige protiv Solnoka.

Primili su samo 24 poena za prvo poluvreme, početkom treće četvrtine imali su i dvocifrenu razliku (34:24), u 28. minut ušli sa devet poena prednosti (49:40)...

A, onda! Za dva i po minuta igre u finišu treče deonice, tim Željka Lukajića dao je nula i primio 12 poena, ispustio vođstvo i nije se oporavio do kraja utakmice: Igokea - Solnok 66:71 (16:11, 15:13, 18:28, 17:19).

Računajući i prvi napad u poslednjoj četvrtini, Igokea je mađarskom predstavniku omogućila seriju od 0:14, pa sada zaostaje dve pobede za grupom timova na deobi sedmog mesta koja je zabeležila sedam trijumfa (Metalac, Mega, Zadar, Solnok).

Solnok je u prvom poluvremenu ubacio 24, a u trećoj četvrtini 28 poena, od čega 12 za nešto više od dva minuta. Vojvoda je predvodio goste sa 17 poena, Džons ga pratio sa 16, uz četiri skoka i tri ukradene lopte.

Kod domaćina, najefikasniji bio je Dragović sa 14 poena i šest skokova, Jorović je stigao do 12, uz šest skokova, tri asistencije i izgubljene lopte i šut iz igre 5/12.

U prvoj utakmici dana u subotu, Metalac je posle drame savladao Krku u Valjevu.