Košarkaši Vojvodine bili su na korak od pobede nad Cibonom u Novom Sadu, ali su u finišu poslednjeg meča 4. kola NLB lige odigrali dekoncentrisano, što ih je koštalo poraza - 68:74 (26:25, 12:18, 13:11, 17:20).

Vojvodina je do polovine druge četvrtine održavala prednost, ali je onda Cibona preuzela kontrolu igre što je rezultatiralo vodjstvom gostiju od pet razlike na poluvremenu (43:38).

Ipak, "lale" su u nastavku "dodale gas", i zahvaljujući dobroj igri Vladimira Golubovića, ali i raspoloženom Marku Lekiću, uspele su da serijom 10:4 za šest minuta povrate prednost - 48:47.

Cibona, predvodjena trojicom Amerikanaca, Vorenom, Ajusom i Hoskinom, vrlo brzo je konsolidovala redove i minimalni višak održavala sve do finiša meča.

Uporni Lekić uspeo je Novosadjanima da povrati nadu u poslednjih devedeset sekundi susreta, kada je sa četiri vezana poena praktično anulirao prednost Cibone (68:69), ali je odmah odlični Ajuso uzvratio za vodjstvo od 71:68.

Iako su domaći imali pola minuta za organizaciju što boljeg napada u finišu, Ištvan Nemet je "prodao loptu", Ajuso je zatim tri puta pogodio sa penala, a Madjar je pokušao iz daljine da ublaži prednost, kao i Miroslav Marković, ali su ostali "kratkih rukava".

Najbolji kod domaćih bili su Golubović i Ivan Ivanović sa po 14 poena, dok je Lekić upisao 12 pogodaka.

Kod Cibone istakli su se Hoskin sa 20 poena i devet skokova, dok su Ajuso, Voren i Lukša Andrić zabeležili po 12 pogodaka.

Vojvodina je tako stigla do trećeg poraza ove sezone, dok Cibona ima polovičan učinak posle četiri odigrana kola.