Stefen Kari, igrač o kom se definitivno najviše priča ove sezone kada je NBA liga u pitanju proslavio je 27. rođendan prethodne noći igrajući se sa najgorim timom lige.

Naravno, nije bilo pitanje da li će najbolji pobediti najgoreg, već samo sa koliko i koliko će Kari ubaciti.

Nije preterivao, bio je srdačan pa je u najefikasnijeg igrača utakmice promovisao svog "splash" brata Kleja Tompsona.

Tompson 27, Kari 25, Golden Stejt Voriors - Njujork Niks 125:94, za osmu uzastopnu pobedu "ratnika" u Ouklendu.

Sve je bilo u znaku Karija, kojem je puna dvorana otpevala "happy birthday" pesmicu tokom tajmauta.

Slavljenik, koji je šutirao 6/10 za tri i imao 11 asistencija, oduševio se kada ga je posle utakmice u svlačionici posetio trener NFL tima Karolina Panters i poklonio velikoj košarkaškoj zvezdi rodom iz Šarlota fudbalski dres s brojem 30.

VideoGolden Stejt

"Bilo je zabavno od prvog trenutka, a odličan je osećaj i videti da se svi ovde dobro zabavljaju", rekao je Kari.

Nisu to bila sva iznenađenja za Karija. U svlačionici ga je sačekala torta u obliku trofeja koji je nedavno osvojio na Ol-star takmičenju u šutiranju trojki, a sponzor "Under Armour" poklonio mu je nove patike, sa "ludim" dizajnom, kakav je zapravo i on košarkaš.

Kari je Njujorku ubacivao prosečno 25,6 poena u devet prethodnih mečeva.

"On je jednostavno jedan od najboljih na svetu i radi to što radi na najbolji način", rekao je njegov burazer Tompson.

VideoNBA TOP 10

A, Niksi?

Oni su se davno predali, povukli prve zvezde sa parketa, rasteretili budžet i sada čekaju Draft, kako bi kao najgori u ligi imali najviše šansi da prvi biraju. Isplatili su Amarea Studemajera, Karmela Entonija poslali na oporavak od kolena, da bi bio spreman za sledeću sezonu, pa i ne čudi što ove sezone na Zapadu imaju skor 1-13 i što su upisali svega 13 pobeda dok se finiš sezone bliži.

Golden Stejt kod kuće ima skor 29-2. Voriorsi čekaju Los Anđeles Lejkerse, Niksi idu u Finiks na meč sa Sansima.

REZULTATI:

Indijana - Boston 89:93

/Hil 30 - Zeler 18/

Vašington - Sakramento 113:97

/Vol 31, 12 as - Kazins 30/

Filadelfija - Bruklin 87:94

/Noel 17 - Jang 21, 9 sk/

Memfis - Milvoki 96:83

/Li 17 - Antetokunpo 19, 6 sk/

Juta - Detroit 88:85

/Fejvors 26 - Monro 16, 13 sk/

Golden Stejt - Njujork 125:94

/Tompson 27 - Barnjani 18/