Nekadašnji selektor Crne Gore Luka Pavićević (47) novi je šef stručnog štaba Budućnosti.

Odluku o nasledniku Igora Jovovića, koji je iznenada napustio kormilo nakon pobede nad Arisom u okviru Evrokupa, uprava Budućnosti je potvrdila u petak uveče, nakon jednog i po dana pomalo haotične potrage i brojnih spekulacija.

Kao prvi izbor Podgoričana iskristalisao se Duško Ivanović, ali je renomirani evroligaški trener u poslednjem trenutku odlučio da ne prihvati ponudu.

Prema nezvaničnim informacijama, najverovatnije zbog nemogućnosti da usred sezone obavi, po njegovom mišljenju, neophodne promene u sastavu tima.

Kada je ta atraktivna mogućnost propala, čelnici lidera ABA lige okrenuli su se "sigurnom" rešenju - Luki Pavićeviću, koga dobro poznaju iz perioda kada je predvodio reprezentaciju Crne Gore (2011-2014).

Takvu mogućnost nagovestio je MONDO u četvrtak popodne.

Pavićević je bio bez angažmana od septembra prošle godine, kada je podneo ostavku zbog neuspeha u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Prethodno je odveo Crnu Goru na Eurobasket u Sloveniji 2013.

Luka Pavićević počeo je trenersku karijeru u OKK Beogradu. Potom je trenirao beogradski Atlas, pa vršački Hemofarm, grčki Panionios i francuski Roan.

Debitovaće u novoj ulozi u nedelju od 21 čas, kada se u "Morači" igra lokalni derbi Budućnost - Sutjeska, u sklopu 12. kola ABA lige.

Kuk, Dragićević i drugovi vode na tabeli sa skorom 9-2. Imaju pobedu više od Crvene zvezde, Cedevite i Mega Leksa.